Analýza zápasu: Nigéria – Island

Publikované 22.06.2018, autor: Roman

Situácia v skupine D sa včerajším jasným víťazstvom Chorvátov nad favoritom z Argentíny poriadne zamotala. Island aj Nigéria stále bojujú o druhé miesto v skupine. Dnešný zápas je z pohľadu postupových nádejí pre obe mužstvá kľúčový.

Nigéria má veľmi vyvážený tím

Mančaft trénera Rohra patrí k jedným z najmladších na turnaji, avšak disponuje aj množstvom skúseností. Okrem legendy nigérijského futbalu Johna Obiho Mikela a obrancu Eldersona ešte nikto z kádra nedosiahol hranicu 30 rokov. Stred poľa tvorí mladá dvojica Etebo a Ndidi. V útoku zas miešajú kartami ich rovesníci a vychádzajúce hviezdy Premier League Iheanacho a Iwobi.

V prvom zápase podľahol africký tím Chorvátom, ktorí sa po včerajšku zaradili do širšieho okruhu favoritov na celkový triumf. V stretnutí však Nigérijčania výrazne nezaostávali. Chorváti dali jeden gól z diskutabilnej penalty a druhý po nešťastnom odraze a zásahu do vlastnej siete v podaní Eteba.

Island neustále prekvapuje

Aj napriek tomu, že reprezentácia Islandu pochádza z krajiny, ktorá má 300 000 obyvateľov, ide o jeden z najsledovanejších národných tímov sveta. Prvým zápasom v skupine nadviazali na povesť nebezpečného súpera pre každého favorita. Svojou defenzívnou organizáciou a oduševneným výkonom zaknihovali proti Argentíne veľmi cenný bod.

Sila Islandu tkvie v organizácií hry a tímovom poňatí. Okrem špílmachra Sigurdssona, ktorý je nositeľom ofenzívnej kreativity, disponujú typologicky veľmi podobným kádrom. Všetci členovia základnej jedenástky sa vyznačujú veľkou silou v súbojoch a ochotou „jazdiť“ počas celých 90 minút. V dnešnom súboji však nie sú outsiderom a je otázne ako sa s takouto  pozíciou vyrovnajú.

Zápas bez favorita

Vďaka kvalite kádra na papieri je o niečo väčším favoritom africký tím. Očakávam vyrovnaný duel s držaním lopty na strane Nigérie avšak v bezpečnej vzdialenosti od Islandskej bránky. Severania budú čakať na štandardné príležitosti a protiútoky, ktoré majú výborne zvládnuté. Osobne tipujem na remízu.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.10 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.