Analýza zápasu: Nórsko U19 – Portugalsko U19

Publikované 16.07.2018, autor: Roman

Včera sa skončilo jedno z najväčších športových podujatí a najväčšia oslava futbalu za posledné štyri roky. Svet spoznal nových majstrov sveta z Francúzska a dlhá sezóna 2017/2018 je definitívne na konci. Dnešok je však už prvým hracím dňom európskeho šampionátu do 19 rokov, ktorý sa bude najbližšie dva týždne odohrávať vo Fínsku.

Nóri môžu prekvapiť

Podobné šampionáty nižších vekových kategórií sú povestné prekvapeniami a spanilými jazdami menej „futbalových“ krajín. To môže byť aj prípad nórskych mladíkov, ktorí sa po dlhom čase prebojovali na veľké podujatie. Naskytla sa im tak jedinečná príležitosť naštartovať svoju futbalovú kariéru.

Nóri v kvalifikačných dueloch ukázali dve tváre. V prvom zápase záverečnej časti kvalifikácie podľahli Holandsku 1:6, aby v ďalších zápasoch nasúkali Škótom a silným Nemcom desať gólov. Na základe lepšieho vzájomného zápasu s Nemeckom tak postúpili na záverečný turnaj.

Portugalci pravidelne silní

Portugalci sa naposledy na záverečnom turnaji tejto kategórie predstavili minulý rok, keď sa dostali až do finále. V ňom podľahli Angličanom. Reprezentácia ukazuje na mládežníckej scéne v poslednom období pomerne veľký progres. Všetci hráči z tejto krajiny, bez ohľadu na pozíciu na akej nastupujú, disponujú skvelou technikou aj pohybom, vďaka čomu budú žiadaným artiklom na prestupovom trhu.

Väčšina z kádra trénera Helia Sousu hráva v domácich veľkokluboch z Lisabonu a z Porta. Mužstvo sa na šampionát dostalo jasným víťazstvom svojej skupiny so ziskom deviatich bodov v troch zápasoch a pôsobivým skóre 10:0. Ak budú v suverénnych výkonoch pokračovať, môžu siahať na obhajobu strieborných medailí.

Môže to byť ofenzívne predstavenie

Na základe doterajších výsledkov a herného prejavu Nórov, ako aj technickej vyspelosti a ofenzívnej kreativity Portugalcov predpokladám, že v zápase padne viac gólov ako dva.

Môj tip: Padne viac ako 2.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 1.70 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.