Analýza zápasu: Ottawa Senators – New Jersey Devils

Publikované 06.02.2018, autor: Roman

Po včerajšom pomerne chudobnom prídele v podobe štyroch zápasov je dnes v rámci NHL na programe ďalších jedenásť. Vybrali sme si duel medzi ottawskými „senátormi“, ktorí sú na chvoste celej ligy a New Jersey, ktoré zatiaľ prekvapuje celú hokejovú verejnosť.

Ottawa s nevydareným ročníkom

„Senátori“ sú momentálne na štrnástom mieste Východnej konferencie a na postup strácajú 14 bodov. V tomto ročníku budú s najväčšou pravdepodobnosťou v play-off chýbať. Je to mierne sklamanie, najmä po uplynulej sezóne, v ktorej bojovali o finále Stanley Cupu.

Ottawa disponuje suverénne najhoršou obranou v konferencií, keď v doterajšom priebehu inkasovali až 176 gólov. Oslnivá nie je ani ich ofenzívna produkcia, ktorá je druhá najhoršia. Najproduktívnejším hráčom je Mark Stone, ktorý získal už 44 bodov a ako jeden z mála je svetlým zjavom v biednej ottawskej sezóne. Momentálne však laboruje so zranený kolenom a je možné, že dnes ani nenastúpi.

New Jersey prekvapivo šliape

Tím z pravej strany rieky Hudson je momentálne na štvrtom mieste Východnej konferencie. V rámci Metropolitnej divízie sa nachádzajú na druhej priečke za výborne hrajúcim Washingtonom. Ak budú pokračovať v doterajších výkonoch, postup do play-off by im nemal ani napriek silnej konkurencii v divízií ujsť.

Najproduktívnejším hráčom Devils je Taylor Hall, ktorý v doterajšom priebehu nazbieral už 51 bodov. Výborne si sadol s mladíkmi Jesperom Brattom zo Švédska a švajčiarskou draftovou jednotkou Nicom Hischierom. New Jersey disponuje dostatočnou hĺbkou v ofenzíve, keď ešte v tretej a štvrtej formácií hrajú skúsení matadori na čele Travisom Zajacom a Brianom Boyleom.

Favorit nie je jasný

Podľa tabuľkového postavenia i nedávnej formy sú favoritom hostia. Neočakávam však, že domáci predajú svoju kožu lacno a kvôli fanúšikom sezónu určite len tak nezabalia. Tipujem však na počet gólov v zápase. Oba tímy v poslednom čase nedostávajú ani nedávajú veľké množstvo gólov. Čakám, že v tom budú pokračovať aj dnes.

Môj tip: Padne menej ako 5.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 1.80 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.