Analýza zápasu: PAOK Solún – Spartak Moskva

Publikované 08.08.2018, autor: Roman

Kvalifikácia Ligy majstrov pokračuje už tretím predkolom. Včera odohral svoj zápas aj slovenský majster Spartak Trnava, ktorý zaznamenal na horúcej srbskej pôde cennú remízu. Dnes do hry vstupujú mužstvá priamo nasadené do tretieho predkola. Jedným takým je aj moskovský Spartak ako tretí tím uplynulého ročníka ruskej najvyššej súťaže.

PAOK už jedno predkolo odohral

Solúnčania boli na rozdiel od svojho dnešného súpera nasadení už do druhého predkola, kde sa proti nim postavil FC Bazilej. Švajčiarov poslali z najprestížnejšej európskej súťaže domov s celkovým skóre 5:1. Dominantný výkon podali najmä v Bazileji, kde zvíťazili rozdielom triedy. Domáci v tomto zápase síce mali miernu hernú prevahu, ale PAOK ich dokonale vyškolil z efektivity.

Okrem tohto dvojzápasu ešte Gréci neodohrali žiadny súťažné stretnutie. Majú za sebou niekoľko prípravných duelov, v ktorých sa snažili do mužstva zapracovať najnovšie posily. Za všetky spomeňme talentovaného útočníka Akpoma z Arsenalu či brazílskeho krídelníka Jabá. Zaujímavou posilou je aj skúsený ukrajinský reprezentačný obranca Evgen Khacheridi.

V Rusku už začala liga

V krajine tohtoročných Majstrovstiev sveta sa už začal nový ročník najvyššej futbalovej súťaže, ktorá sa teraz bude vďaka nedávnemu úspešnému šampionátu tešiť veľkej obľube. Spartak zatiaľ odohral dva duely. V úvodnom porazil Orenburg, keď jasnú prevahu dokázal pretaviť len do jediného gólu. Cez víkend remizoval na pôde mestského rivala a úradujúceho majstra Lokomotivu bez gólov. Herne však mal Spartak navrch.

Trénerovi Carrerovi stále chýba brankár Selikhov, ktorý v uplynulom ročníku odchytal viac ako dvadsať stretnutí. Citeľnou stratou je aj absencia šikovného gruzínskeho stredopoliara Ananidzeho, ktorý stále laboruje s poraneným kolenom. Spartak sa vyznačuje ofenzívnym poňatím hry. Najnebezpečnejším hráčom by mal byť holandský krídelník Promes.

Favoritom domáci

Podľa stávkových kancelárií sú miernym favoritom domáci futbalisti. Proti ruskému majstrovi to však budú mať veľmi ťažké. Osobne očakávam ofenzívne divadlo, v ktorom dajú obe mužstvá aspoň jeden gól.

Môj tip: Obe mužstvá dajú gól, aktuálny kurz vo Fortune: 2.02 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.