Analýza zápasu: Paris Saint-Germain – OGC Nice

Publikované 27.10.2017, autor: Roman

Po hokejových hodoch sa vraciame k najlepším európskym futbalovým ligám. V rámci francúzskej Ligue 1 odohrá úradujúci vicemajster z Paríža duel proti OGC NIce. Hostia sa po úspešnej minulej sezóne aktuálne potácajú iba v strede tabuľky. Domáci zas suverénne kráčajú za návratom na majstrovský trón.

Parížania bez väčších problémov

Mužstvo trénera Unaia Emeryho zatiaľ kraľuje ligovej tabuľke s 26 získanými bodmi. V desiatich dueloch osemkrát zvíťazili a vo dvoch prípadoch dosiahli nerozhodné výsledky. V súčasnosti majú najlepšiu ofenzívu v súťaži, keď dovedna strelili až 31 gólov. V poslednom ligovom zápase remizovali na pôde dobre hrajúceho Marseille pomerom 2:2. Od prvej prehry v ročníku ich zachránil až v nadstavenom čase uruguajský útočník Edinson Cavani.

Po letnom megaprestupe Neymara a Kyliana Mbapého vládlo v útočnom trojlístku napätie. Najmä Neymar s Cavanim sú skúsení futbalisti zvyknutí na úlohy ofenzívnych lídrov. V úvode sezóny sa dostali do niekoľkých konfliktov. Tréner Unai Emery však ukázal veľký cit a všetky nezrovnalosti dokázal aspoň navonok elegantne urovnať. V súčasnosti je útočný trojzáprah jedným z najlepších v Európe a naháňa strach všetkým súperom.

Nice zaostalo za očakávaniami

Po fantastickom treťom mieste v minulej sezóne neprišlo k žiadnemu veľkému výpredaju. Naopak, vedenie dokázalo priniesť viacerých zaujímavých futbalistov a slušne vystužiť káder. Cieľom Nice bolo hrať skupinovú fázu Ligy majstrov. To sa im však nepodarilo a taliansky Neapol ich v dvojzápase play-off jednoznačne prevýšil.

Ani v domácej lige to nie je žiadna sláva. V posledných trochu dueloch nezískalo mužstvo trénera Favreho ani bod a aktuálne sú až na desiatom mieste ligovej tabuľky. Dnes ich šance tiež nie sú príliš vysoké. Jediným ospravedlnením je vysoký počet zranených hráčov. Trénerovi chýbal najmä útočník Mario Balotelli, ktorý by sa však už dnes mohol vrátiť do súťažného diania. Stále je však zranený motor stredu poľa Jean Michael Seri.

Domáci jednoznačným favoritom

Kým Parížania zatiaľ hrajú ako z partesu, hosťom sa nedarí a nedokážu sa dostať do správneho rytmu. Neočakávam, že v tomto zápase sa chytia. Paríž zaknihuje tri body a ja verím, že zvíťazí vysokým rozdielom.

Môj tip: Výhra domácich s handicapom 0:2, aktuálny kurz vo Fortune: 1.99 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.