Analýza zápasu: Philadelphia Flyers – Boston Bruins

Publikované 01.04.2018, autor: Roman

Konečne tu máme duel hraný v čase prijateľnom aj pre slovenského diváka. Pred posledným poltuctom zápasov sú oba tímy na postupových pozíciách do play-off. Kým Boston už má účasť vo vyraďovacích bojoch istú, Philadelphia je aktuálne držiteľom prvej divokej karty.

Philadelphia po zlom úvode zlepšila výkonnosť

„Letci“ odohrali v prvej štvrtine sezóny niekoľko nepodarených duelov a mnoho skeptikov ich už v boji o play-off odpisovalo. V ďalšom priebehu však rapídne zlepšili svoje výkony. Lídri začali plniť svoje úlohy a do popredia vystúpilo aj niekoľko nádejných mladíkov. Philadelphia je momentálne na štvrtom mieste Metropolitnej divízie. Na druhý Pittsburgh však stráca iba dva body a postup si ešte možno zaistí ako jeden z najlepších troch tímov v divízií.

Z posledných piatich duelov zvíťazili letci iba dvakrát. Čo je však dôležitejšie, každý prehratý zápas dokázali dotiahnuť aspoň do predĺženia, prípadne nájazdov a získať tak veľmi cenné body. V rámci celej konferencie majú na konte najviac prehier po predĺžení. Na prvý pohľad nie príliš lichotivá štatistika, ale v konečnom zúčtovaní ide o veľmi dôležité body. Najvýraznejšími individualitami sú už tradične Claude Giroux a Jakub Voráček, ktorí získali 93 resp. 80 bodov. Výbornú sezónu zažíva aj center Sean Couturier.

Boston zažíva fantastickú sezónu

Nad výkonmi Bostonu sa začína pozastavovať celá hokejová verejnosť. Ako sa sezóna blíži k svojmu záveru, „medvedi“ sú čoraz lepší. Nerozhodilo ich pritom ani množstvo zranených opôr. V priebehu ročníka im chýbali už asi všetci lídri na čele s Bergeronom a Chárom, vždy sa však dokázali s absenciou obdivuhodne vyrovnať.

Inak tomu nebolo ani v poslednom dueli proti aktuálnemu lídrovi Východnej konferencie Tampe Bay, ktorú porazili po výbornom výkone 4:2. Chýbal im pritom kompletný prvý obranný pár v zložení Chára-McAvoy. Zahviezdil najmä prvý útok v zložení Pastrňák-Bergeron-Marchand, ktorý zaznamenal tri góly a spolu s obrancom Krugom nazbierali až deväť bodov.

Miernym favoritom hostia

Aj keď stávkové kancelárie mierne favorizujú domáci tím, myslím si, že v momentálnej forme má viac šancí Boston. Napriek tomu pôjde o vyrovnaný zápas tradičných rivalov. Osobne tipujem na presný zásah Davida Pastrňáka, ktorý má v posledných zápasoch skvelú formu.

Môj tip: D.Pastrňák dá gól, aktuálny kurz vo Fortune: 2.50 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.