Analýza zápasu: Philadelphia Flyers – Los Angeles Kings

Publikované 18.12.2017, autor: Roman

S prichádzajúcou zimou sa v našich analýzach objavuje čoraz viac hokejových stretnutí. Dnešok nebude výnimkou, keď sa znovu pozrieme do severoamerickej NHL na duel „letcov“ z Philadelphie proti „kráľom“ z Los Angeles.

Flyers prežívajú priemernú sezónu

Mužstvo trénera Davea Hakstola neprežíva pri pohľade na ligovú tabuľku práve najvydarenejší ročník. Do sezóny vstúpili pomerne dobre. V druhej polovici novembra však ťahali hrozivú desaťzápasovú šnúru prehier. Po jej pretrhnutí sú ale na skutočne víťaznej vlne. Momentálne neprehrali už šesť duelov v rade a postupne stúpajú k priečkam zaručujúcim účasť v play-off.

Defenzíva Philadelphie patrí k tým najlepším vo Východnej konferencií. V 32 zápasoch inkasovali presne 90 gólov. Čo sa týka gólovej produkcie, takí úspešní už nie sú a patria skôr ku konferenčnému  podpriemeru. O produktivitu sa tradične stará najmä dvojica Voráček-Giroux, ktorá dovedna nazbierala už 75 bodov.

Kings na popredných priečkach

Los Angeles sa po minulej sezóne poznačenej zranením Jonathana Quicka vrátili v aktuálnom ročníku vo veľkej forme. Anže Kopitar patrí k najproduktívnejším hráčom súťaže a svojimi výkonmi dokazuje, že patrí k najlepším centrom NHL. Výborné čísla dosahuje aj spomínaný Jonathan Quick, ktorý inkasoval druhý najmenší počet gólov v lige

„Kráľom“ momentálne patrí tretia priečka Západnej konferencie. Na prvý Nashville pritom strácajú len dva body. Mužstvu Johna Stevensa sa však v posledných dueloch až tak nedarilo a získali iba jediný bod za prehru po predĺžení s New Yorkom Islanders. Za zmienku stojí aj vydarený návrat Mariána Gáboríka, ktorý sa predviedol vo veľkom štýle a v krátkom čase dosiahol niekoľko významných kariérnych míľnikov.

Súboj paradoxov

Dnes proti sebe nastúpia tímy, ktorých aktuálna forma je pravým opakom tabuľkového postavenia. Osobne očakávam, že zvíťazia hostia. Majú vyrovnanejší tím a výbornú príležitosť aby sa dostali z momentálnej minikrízy.

Môj tip: Víťazstvo hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 2.50 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.