Analýza zápasu: Pittsburgh Penguins – Philadelphia Flyers

Publikované 11.04.2018, autor: Roman

Tak a je to tu! Dlho očakávané play-off zámorskej NHL má na programe úvodné zápasy prvého kola. V jednom z nich nastúpi obhajca Stanleyho pohára proti „letcom“ z Philadelphie. „Tučniaci“ sú síce jednoznačným favoritom celej série, vyhrotené pensylvánske derby však ešte môže v mnohom prekvapiť.

Pittsburgh jednoznačným favoritom

Mnoho odborníkov sa zhoduje, že kvalitou kádra patria „tučniaci“ k najužšej špičke ligy. Disponujú takmer nezastaviteľnou dvojicou Crosby-Malkin a z lavičky všetko riadi obávaný stratég Mike Sullivan. Otázkou je však tímová motivácia a hlad po úspechoch, keďže mnoho hráčov z tohto mužstva už má na konte aspoň dva majstrovské prstene.

Mnoho otáznikov prináša aj brankársky post. Po letnom odchode klubovej ikony Marca-André Fleuryho zastáva pozíciu dvojky pomerne neskúsený Casey Desmith, ktorý v sezóne odchytal len 16 zápasov. Ak by doterajšia opora v bránkovisku Matt Murray nezachytila úvod vyraďovacích bojov, mohlo by to pre úradujúceho šampióna znamenať veľký problém.

Philadelphia môže len prekvapiť

„Letci“ bojovali o účasť v play-off do posledných zápasov. Najmä v tom poslednom sa unikátnym spôsobom zaskvel kapitán Claude Giroux, ktorý dal tri góly a rozhodol o jasnom víťazstve svojho tímu. Práve naňho sa bude upierať celá pozornosť fanúšikov. Ide o výnimočného hráča, ktorý môže strhnúť k nevídanej jazde celý tím.

Jeho najbližšími asistentmi by mali byť český útočník Jakub Voráček a vo výbornej forme hrajúci kanadský center Logan Couture. Philadelphia by však mohla doplatiť na menej skúsenú obranu. Veď prvý obranný pár tvorí dvojica Provorov-Gostisbehere, ktorá má dokopy 45 rokov. Ich schopnosti sú nespochybniteľné, play-off je však najmä o skúsenostiach.

Favorit je jasný

Domáce prostredie a veľké skúsenosti z podobných zápasov pravdepodobne rozhodnú o jednoznačnom víťazstve Pittsburghu v prvom stretnutí. V prospech domácich hovoria aj vzájomné súboje počas sezóny. Vo všetkých prípadoch sa totiž z víťazstva tešili „tučniaci“. Philadelphiu však neodpisujem a predpokladám, že keď sa dostane do vyššieho tempa vyraďovacích bojov, svojho súpera ešte v sérii výrazne potrápi.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.95 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.