Analýza zápasu: Poľsko – Čile

Publikované 08.06.2018, autor: Roman

Súboj dvoch veľmi kvalitných tímov, ktoré pri pohľade na súpisky patria na svetový šampionát. Čile sa však vďaka nevydarenej kvalifikácii prekvapivo do Ruska nepozrie. Poľsko v kvalifikácií naopak prekvapilo a po Eure 2016 sa prebojovalo aj na najprestížnejší interkontinentálny turnaj.

Poľsko disponuje silnou generáciou

V roku 2013 nastúpil k reprezentácií našich severných susedov kouč Adam Nawalka, ktorý za necelých 5 rokov spravil z poľskej reprezentácie jeden z najsilnejších európskych tímov. Prežili už dve veľmi úspešné kvalifikácie a miešať kartami by mohli aj na samotnom svetovom šampionáte. Vďaka výborným výsledkom boli žrebovaní z prvého koša a v skupine sa vyhnú všetkým favoritom.

Leví podiel na výborných výkonoch bielo-červených má útočník Bayernu Mníchov Robert Lewandovski. Ten dal v priebehu uplynulej kvalifikácie 16 gólov a stal sa najlepším strelcom. Na jeho góly sa budú Poliaci spoliehať aj na majstrovstvách sveta. Dnešný duel bude generálkou na tento turnaj.

Čile bude na MS chýbať

Juhoamerický tím bol na predchádzajúcich MS jedným z najsvetlejších zjavov a disponoval kvalitou minimálne na štvrťfinále. V uplynulých rokoch dokázali dvakrát za sebou vyhrať majstrovstvá Južnej Ameriky. Absolútne im však nevyšla uplynulá kvalifikácia, keď o skóre zaostali za Peru a nemohli sa pozrieť ani do baráže.

Nový tréner čilskej reprezentácie Rueda využíva aktuálne asociačné termíny na spoznanie tímu a testovanie nových hráčov. Väčšina futbalistov, ktorí nastúpili v poslednom zápase proti Srbom nedosiahli ešte ani 25 rokov a v rámci klubovej scény pôsobia najmä na juhoamerickom kontinente.

Poliaci sú v plnej príprave

Domáci futbalisti budú pred odchodom do Ruska jednoznačným favoritom tohto zápasu. Mali by byť v špičkovej forme a kondične juhoamerické mužstvo pravdepodobne prevýšia. Osobne očakávam víťazstvo domácich.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.92 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.