Analýza zápasu: Poľsko – Litva

Publikované 12.06.2018, autor: Roman

Dnes sú na programe posledné prípravné duely pred ostrým štartom svetového šampionátu. Poliaci sa pripravujú po celú dobu na domácej pôde a do dejiska odcestujú až v najbližších dňoch. Litva sa na majstrovstvá sveta nepozrie, využila však možnosť zahrať si s veľmi kvalitným protivníkom.

Poliaci dolaďujú formu

Tréner Adam Nawalka postaví v prvom polčase pravdepodobne  tú najlepšiu možnú zostavu, ktorá by mala vybehnúť aj na úvodný zápas MS proti Senegalu. Ten sa uskutoční presne o týždeň. Nebudú v ňom chýbať najväčšie hviezdy tímu na čele s Lewandowskim, Zielinskim či Krychowiakom.

V predchádzajúcom prípravnom dueli remizovali naši severní susedia s kvalitným mužstvom Chile. Išlo o zápas vysokej úrovne. Chile patrí k najlepším juhoamerickým mužstvám a predstavuje súpera, akých Poliaci stretnú aj na MS. Domáci viedli už 2:0. Juhoameričania však dokázali vyrovnať a v zápase dokonca mali miernu územnú aj streleckú prevahu.

Litva nemá čo stratiť

Kým Poľsko hľadalo prijateľného súpera, proti ktorému by sa mohli naladiť na víťaznú vlnu, Litva prijala tento duel, ako možnosť si zahrať proti jednému z top európskych celkov. Litovčania už odohrali jeden zápas proti účastníkovi MS. Pred štyrmi dňami sa stretli s reprezentáciou Iránu, ktorej podľahli 0:1 gólom z posledných minút.

Tréner Jankauskas má k dispozícií pomerne neznámych futbalistov, ktorí nehrajú práve na lukratívnych futbalových adresách. Napriek tomu však dokážu vďaka húževnatosti a sústredenému výkonu potrápiť každého súpera. Svoje o tom vedia aj Škóti či naši futbalisti, keďže boli súčasťou jednej skupiny v kvalifikácií na MS.

Favorit je absolútne jasný

Očakávam, že Poliaci sa niekoľkými gólmi a pohodlným víťazstvom naladia na nadchádzajúci prestížny turnaj. Osobne tipujem, že zvíťazia minimálne trojgólovým rozdielom. Kvalita, forma aj mentálne rozpoloženie sú jednoznačne na domácej strane.

Môj tip: Výhra domácich s handicapom 0:2, aktuálny kurz vo Fortune: 2.52 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.