Analýza zápasu: Portugalsko – Mexiko

Publikované 18.06.2017, autor: Roman

Klubová sezóna je už dávno na svojom konci, fanúšikov však momentálne zaujímajú najmä reprezentačné akcie. V susednom Poľsku sa konajú ME do 21 rokov a o niečo ďalej na východ, Rusko ako domáci organizátor odštartovalo generálku na budúcoročné Majstrovstvá sveta.

Portugalsko je úradujúcim majstrom Európy

Pohár konfederácií  je jediné podujatie okrem MS, kde si môžu súťažne zmerať sily tie najlepšie tímy sveta. Portugalsko v minulej sezóne zvíťazilo na pamätných ME vo Francúzsku. Vďaka čomu si zabezpečilo miestenku na tohtoročný Pohár konfederácií.

Portugalci odohrali posledný zápas pred deviatimi dňami, keď v Rige deklasovali domácich Lotyšov 0:3. Odvtedy sa pripravujú na reprezentačný vrchol tohto roka. Kouč Fernando Santos má v tíme najväčšie hviezdy súčasného portugalského futbalu, ktoré sa zaslúžili aj o pomerne prekvapujúci triumf na minuloročných ME. V porovnaní zo zostavou z minulého roka chýba Portugalcom stopér Pepe, ktorý medzičasom ukončil reprezentačnú kariéru a mladé talenty Joao Mário a Renato Sanchéz. V zostave nemôže chýbať v momentálnej forme streleckej forme asi najlepší hráč sveta Cristiano Ronaldo.

Mexičania posielajú do Ruska to najsilnejšie čo majú

Mexická nominácia obsahuje niekoľko veľmi zaujímavých mien. Na svetový šampionát v roku 2014 prišlo Mexiko s mnohými neznámymi futbalistami, ktorí sa v Brazílii ukázali vo výbornom svetle a odštartovali veľmi sľubné kariéry. Po troch rokoch je väčšina z nich oporami svojich tímov v najlepších európskych ligách. Za všetkých spomeňme brankára Giullerma Ochou, stredopoliara Héctora Herreru či útočníka Raula Jímeneza.

Mexiko je po Portugalcoch druhým favoritom skupiny A a dnešný duel môže rozhodnúť o celkovom prvenstve v skupine. Majster zóny CONCACAF odohral posledný zápas pred šiestimi dňami, keď v šlágri kvalifikácie na budúcoročné Majstrovstvá sveta remizoval so silným americkým výberom. Odvtedy sa Mexičania pripravujú na turnaj, na ktorom sú považovaní za tím, ktorý môže poriadne zamiešať kartami aj v neskoršej fáze. Veľa napovie práve dnešné stretnutie.

Zápas skončí nerozhodne

Portugalci sú miernym favoritom. Avšak podobné stretnutia na začiatku turnajov, sú pre favorita vždy zradné. Mexiko má veľmi silný a takticky vyspelý tím, vyrovnaný v útočnej i obrannej fáze. Portugalsko sa bude spoliehať na Ronaldovu efektivitu a pracovitý výkon hráčov za ním. Osobne očakávam remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.30 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.