Analýza zápasu: Real Madrid CF – FC Barcelona

Publikované 23.12.2017, autor: Roman

Celé Španielsko upieralo v uplynulých dňoch oči na voľby v Katalánsku, ktoré predchádzajú najväčšiemu futbalovému derby nielen na Pyrenejskom polostrove ale aj v celej Európe. Vďaka nedávnym politickým udalostiam môže byť duel futbalových gigantov ešte napätejší.

Real nie je taký suverénny

V porovnaní s mužstvom z minulej sezóny, futbalistom kráľovského klubu chýba väčšia suverenita. V minulom ročníku boli takmer nezdolateľní. V tomto doplácajú na nabitý program i zranenia dôležitých hráčov. V dôsledku toho sú momentálne až na štvrtom mieste La Ligy a na dnešného súpera, ktorý neohrozene panuje celému ligovému pelotónu, strácajú už 11 bodov. Z pätnástich duelov až šesťkrát stratili body, na čo nie sú fanúšikovia „bieleho baletu“ vôbec zvyknutí.

Minulý týždeň odohralo mužstvo trénera Zinedina Zidana Majstrovstvá sveta klubov  v ďalekých Spojených arabských emirátoch. Trofej podľa očakávania získali, čo im po psychickej stránke môže iba pomôcť. Pozitívom je, že francúzsky tréner má k dispozícií všetkých dôležitých hráčov.

Barcelona prekvapivo kraľuje

Po letnom odchode Neymara a unáhlenom nákupe Paulinha sa na vedenie katalánskeho klubu zniesla spŕška kritiky. Takmer po polroku môžeme povedať, že Barcelona sa so vzniknutými ťažkosťami vysporiadala pomerne dobre. Ofenzíva sa síce viac spolieha na dvojicu Messi-Suárez, vďaka odchodu Neymara je však Barcelona stabilnejšia v strede poľa. Aj kritizovaná posila Paulinho ukazuje kvality, keď je so šiestimi presnými zásahmi tretím najlepším strelcom tímu. To je na takmer defenzívneho stredopoliara slušné číslo.

Barcelonský veľkoklub vedie ligu so šesťbodovým náskokom pred madridským Atléticom. Majú najlepšiu ofenzívu i defenzívu v súťaži. O produktivitu sa stará spomínaný útočný dvojzáprah. Do výbornej formy sa počas sezóny dostal aj francúzsky stopér Samuel Umtiti, ktorý sa však nešťastne zranil a do dnešného duelu nezasiahne. Na maródke je aj krídelník Deulofeu. Otázne sú i štarty Dembelého, Ardu Turana či Rafinhu.

Real musí vyhrať

Ak si chce Real udržať kontakt so svojím odvekým rivalom, dnes musí zvíťaziť. Očakávam, že nájdu dostatok motivácie a po tesnom priebehu uchmatnú tri body.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.22 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.