Analýza zápasu: Rusko – Kanada

Publikované 17.05.2018, autor: Roman

Šláger dnešných štvrťfinálových bojov. Stretnú sa odvekí hokejoví rivali a najúspešnejšie krajiny v histórií MS. Keďže ani jeden nezvládol v základnej skupine súboj proti severskému súperovi, narazili na seba ako favoriti na medaily už vo štvrťfinále.

Rusom chýba presvedčivosť

„Zborná“ prehrala v skupine oba zápasy proti tímom z „veľkej šestky“. Najskôr podľahli vo výbornom dueli Čechom, keď si nevedeli dať rady s formáciou Davida Krejčího. V poslednom súboji skupiny zas nestačili na „tri korunky“ zo Švédska. V oboch prípadoch išlo o vyrovnané stretnutia, ale Rusom zdanlivo chýbala väčšia vôľa po víťazstve.

Schopnosti ruského tímu sú obrovské. V posledných zápasoch predviedli aj vysokú defenzívnu úroveň a dobrú organizáciu hry. Najproduktívnejším hráčom je Pavel Datsyuk, ktorý zatiaľ nazbieral desať bodov za dva góly a osem asistencií. Vytvoril úderné duo s Kirilom Kaprizovom, ktorý je najlepším strelcom tímu so šiestimi presnými zásahmi.

Kanada tiež nestačila na špičkové tímy

Hokejisti z krajiny javorového listu napriek svojmu statusu superfavorita nestačili na špičkové tímy USA a Fínska. Proti kontinentálnemu rivalovi odohrali výborný zápas s nešťastným nájazdovým koncom. Fínom však podľahli rozdielom triedy pomerom 5:1.Okrem toho, body stratili aj v zápase s Lotyšskom, v ktorom sa trápili až do predĺženia.

Hlavnou hviezdou tímu i celého šampionátu je pravdepodobne najlepší hokejista súčasnosti Connor McDavid. Ten je tretím najproduktívnejším hráčom MS. Zatiaľ zaznamenal päť gólov a osem asistencií. Vytvoril silný útok so spoluhráčom z Edmontonu Ryanom Nugentom-Hopkinsom a Braydenom Schennom, ktorý má za sebou výbornú sezónu v St. Louis.

Miernym favoritom Kanada

Podľa stávkových kancelárií je favoritom duelu Kanada. Nasvedčujú tomu aj posledné vzájomné zápasy na MS a Svetovom pohári. Rusi sa však bez boja nevzdajú a určite pôjde o vyrovnané stretnutia a boj o každý centimeter ľadu. Neodvážim sa tipovať výsledok, vyberám strelca gólu v podobe Kaprizova, ktorému sa na šampionáte zatiaľ darí.

Môj tip: K. Kaprizov dá gól, aktuálny kurz vo Fortune: 2.90 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.