Analýza zápasu: San Jose Sharks – Edmonton Oilers

Publikované 27.02.2018, autor: Roman

Olympijský hokejový turnaj sa skončil pomerne očakávaným víťazstvom favorita a hokejový svet sa pomaly vracia do zabehnutých koľají. Verejnosť tak znovu upiera zrak na najlepšie ligy sveta. Klubom NHL medzitým zostáva odohrať posledných 20 duelov, kým sa definitívne rozhodne o postupujúcich do play-off.

San Jose tradične medzi najsilnejšími

„Žraloci“ z pacifického pobrežia sú v najmä základnej časti obávaným protivníkom. Pred dvoma rokmi sa dokonca tešili z postupu do finále Stanley Cupu, na celkové víťazstvo však nedosiahli. Legendy Joe Thorton a Patrick Marleau tak hokejový grál so svojím milovaným klubom nezískali. Mužstvo bolo vtedy na vrchole výkonnosti a je otázne, či dokážu spanilú jazdu z play-off napodobniť aj v terajšej situácii.

Napriek spomínaným faktom má DeBoer k dispozícií hokejistov najvyššej úrovne najmä v podobe spomínaného kapitána Pavelskiho, Logana Coutura či hviezdneho obrancu Brenta Burnsa. Zaujímaví sú aj hráči okolo 25 rokov ako Hertl, Donskoi či Karlsson, ktorí síce nemajú štatút hviezd, ale podávajú veľmi zodpovedné výkony.

Edmonton pravdepodobne v beznádejnej situácií

Aj keď v hre je ešte štyridsať bodov, strata „olejárov“ na postupové priečky je priepastná. Na Calgary, ktoré je momentálne posledným postupujúcim tímom z Pacifickej divízie stráca mužstvo Todda McLellana 15 bodov. Uspokojivá je aspoň forma tímu, keď z posledných piatich duelov získal osem bodov. Cenný je aj fakt, že všetky víťazstvá prišli na ľade súperov a až tri z nich vybojovali po predĺžení.

Edmonton poslednými výkonmi dokazuje, že charakter mu nechýba a dokáže zabojovať aj  v nepriaznivej situácií. Doplatili však na nevydarený úvod sezóny, slabšiu defenzívnu fazónu i horšie výkony brankára. Ten bol v minulej sezóne jedným z najvyťažovanejších gólmanov ligy a podával excelentné výkony. Rolu mohol zohrať aj tlak verejnosti, v každom kanadskom meste obrovský, v Edmontone ešte umocnený faktom, že má v kádri asi najlepšieho hokejistu súčasnosti.

Pred dvoma týždňami sa radovalo San Jose

V nedávnom zápase sa po prestrelke 6:4 radovali z víťazstva domáci „žraloci“. Tí teraz prichádzajú z nevydareného tripu po ihriskách súperov. Doma sú tradične silní a budú si chcieť napraviť chuť. Edmonton má však výbornú fazónu a kožu lacno nepredá. Očakávam vyrovnaný priebeh. Remíza je veľmi lákavá.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.85 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.