Analýza zápasu: San Jose Sharks – Tampa Bay Lightning

Publikované 08.11.2017, autor: Roman

Aj dnes budeme pokračovať v hokejovom tóne, ktorý sme udali už v predchádzajúcej analýze. Bližšie sa pozrieme na duel „žralokov“ zo San Jose, ktorí majú aktuálne vynikajúcu formu a ich súpera z Floridy, ktorý zas príde s nálepkou momentálne najlepšieho tímu ligy.

San Jose je skutočne rozbehnuté

Mužstvo z Kalifornie zaznamenalo v posledných štyroch dueloch štyri víťazstvá a v tabuľke výrazne poskočilo na piate miesto Západnej konferencie. V spomínaných dueloch získali polovicu všetkých svojich doterajších  bodov. A to vôbec nehrali proti slabým súperom. Nashville aj Toronto patria vďaka svojmu potenciálu medzi najlepšie tímy NHL. Dlhoročne silný je aj rival z Anaheimu, ktorých porazili tesne 2:1 po samostatných nájazdoch.

Mužstvo prišlo počas letnej prestávky o svoju dlhoročnú ikonu a rekordéra v počte strelených gólov Patricka Marleaua. Čakalo sa, že jeho góly a stále dobré korčuľovanie budú „žralokom“ chýbať. Tí však do prvého útoku prekvapivo vytiahli amerického mladíka Kevina Labanca, ktorý sa svojej šance zatiaľ chopil a najmä v úvodných dueloch predviedol niekoľko výborných výkonov. Najlepším strelcom je momentálne center druhého útoku Logan Couture s ôsmimi presnými zásahmi. Najlepším nahrávačom už tradične Joe Thorton. San Jose nemá v prvej päťdesiatke bodovania žiadneho hokejistu. Aj to svedčí o spôsobe hry mužstva, ktoré príliš nestavia na výkonoch jednotlivcov.

Tampa zatiaľ na čele

Tím vedený trénerom Johnom Cooperom prekvapil v úvode aktuálneho ročníka asi všetkých. Už dlhšiu dobu je o Tampe známe, že má jeden z najsilnejších tímov ligy, avšak v každom roku im útok na Stanley Cup prekazia najmä zranenia a s tým súvisiaca chýbajúca forma v dôležitých okamihoch sezóny. Toto obdobie je príkladom, že ak je mužstvo kapitána Stamkosa v plnej sile, patrí k absolútnej špičke.

Ohromujúce výkony zatiaľ podáva prvý útok v zložení Kucherov-Stamkos-Namestnikov. Prvý menovaný je zatiaľ najlepším strelcom ligy so štrnástimi presnými zásahmi. Kapitán Stamkos zas vedie celkovú tabuľku produktivity za sedem gólov a až osemnásť asistencií. Väčšinu pritom zaznamenal práve pri Kucherovových  góloch. Tretí menovaný síce bodovo za spomínaným duom zaostáva, ale súčasne výborne plní defenzívne úlohy a hviezdnej dvojici kryje chrbát v obrane.

Je ťažké nájsť favorita

Pri pohľade na vypísané kurzy, je jasné, že stávkové kancelárie nenašli favorita tohto duelu. Isté však je, že San Jose má štatisticky najlepšiu defenzívu v lige. Myslím si, že v tomto dueli to bude chcieť využiť a neuvidíme veľa presných zásahov. Tipujem, že padne maximálne päť gólov.

Môj tip: Padne menej ako 5.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 1.82 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.