Analýza zápasu: Sarpsborg 08 – Lillestrom

Publikované 10.07.2017, autor: Roman

Kým väčšina európskych klubov hrá prípravné zápasy pred novou sezónou, v Nórsku je najvyššia futbalová súťaž v plnom prúde. Dnes je na programe dohrávka 16. kola medzi Sarpsborgom a Lillestromom., ktorý je v posledných zápasoch vo výbornej forme.

Sarpsborg zatiaľ na štvrtom mieste

Doterajšie umiestnenie je pomerne prekvapením. Tím má na konte až sedem výhier a výborný mal najmä vstup do sezóny. Neskôr ich zastihla menšia kríza v podobe troch nevydarených zápasov. V ďalších kolách však znovu ožili a získali dôležité body. Momentálne sa mužstvo nachádza v podobnej kríze ako pred niekoľkými mesiacmi. Nevyhrali už tri zápasy po sebe. Body stratili aj s Oddom a Sandefjordom, ktoré sa dajú zaradiť medzi slabšie celky Elitserien.

Tím má spolu s Rosenborgom a Brannom najlepšiu defenzívu ligy, keď v doterajších 15 vystúpeniach inkasovali len 13 gólov. Ich gólová produkcia je na úrovni priemeru ligy. Najlepším strelcom je nórsky útočník Patrick Mortenesen so šiestimi  gólmi. K najlepším nahrávačom celej súťaže zas patri Jonas Lindberg so šiestimi asistenciami.

Lillestrom zatiaľ priemerný

Podľa postavenia v tabuľke i odohraných zápasov je Lillestrom priemerný klub s kolísavými výkonmi. Mužstvo malo nevydarený vstup do sezóny, keď v piatich zápasoch štyrikrát prehralo. V súčasnosti je to však jeden z najlepších tímov ligy. Z posledných piatich stretnutí až štyrikrát zvíťazili. Treba však podotknúť, že hrali najmä proti slabším súperom.

V počte inkasovaných i strelených gólov patria k priemeru. Zo všetkých tímov majú najmenší počet remíz. Najlepším strelcom je Erling Knudtzon, ktorý dal šesť gólov. Najlepším asistentom je nigérijský mladík Ifeanyi Matthew s troma gólovými prihrávkami.

Sarpsborg pravdepodobne nezaváha

Aj napriek dobrej forme Lillestromu, Sapsborg je súperom z inej kategórie ako mužstvá v predchádzajúcich kolách. Očakávam víťazstvo domácich. Aj keď priebeh i výsledok nemusia byť jednoznačné.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.80 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.