Analýza zápasu: Škótsko – Slovensko

Publikované 05.10.2017, autor: Roman

Kvalifikačný duel roka. Aj tak by sa dal nazvať zápas medzi Škótskom a našimi futbalistami. Už pred kvalifikáciou sa očakávalo, že stretnutie v Škótsku môže byť rozhodujúcim momentom celého cyklu. Po roku sa tento predpoklad napĺňa. Kto dnes v Hampden Parku zvíťazí, výrazne si priblíži účasť v baráži.

Škóti budú doma veľmi silní

Škótske publikum je jedným z najhlučnejších na svete. Už viacero osobností avizovalo, že atmosféra, ktorá našich futbalistov čaká v Hampden Parku sa nedá s tou z Wembley ani porovnávať. Škóti sa na svojho dvanásteho hráča spoliehajú a doma pravidelne podávajú o triedu lepšie výkony ako na ihriskách súperov.

V doterajšom priebehu získali ostrovania štrnásť bodov. O jeden menej ako slovenskí futbalisti. Dnes teda musia jednoznačne vyhrať. Doteraz prehrali v kvalifikácii len dvakrát. V Trnave proti Slovensku a vo Wembley proti Angličanom. V ďalších dvoch dueloch uhrali nerozhodné výsledky. Kým ten domáci proti Angličanom bol nesmierne cenný, remíza 1:1 s Litvou bola považovaná za výbuch.

Slovensko vo výhode

Našim futbalistom hrá do karát jednoznačne lepší žreb i jednobodový náskok pred ostrovanmi. Ak dokážeme v Glasgowe uhrať remízu, naše šance na baráž budú obrovské. V prvom dueli sme Škótov v Trnave doslova rozobrali. Predviedli sme výborný kolektívny výkon na vysokej kombinačnej úrovni a súpera sme prakticky k ničomu nepustili. Práve v tomto dueli sme začali hrať omnoho ofenzívnejší futbal a bol akýmsi míľnikom v hernom prejave našej reprezentácie. Podobným spôsobom sme odohrali aj zvyšok kvalifikácie.

Výrazným problémom je kartový trest pre Milana Škriniara. Ten sa už natrvalo usadil v reprezentácií či už na poste štítového záložníka alebo stopéra. Starosti nám robí aj zápasová prax Škrteľa s Ďuricom, ktorí posledné zápasy vo svojich kluboch neodohrali. V Herthe Berlín nenastupuje ani Peter Pekarík. Zápasová prax chýba aj Vladimírovi Weissovi ml. Nastupovať však začali Ondrej Duda alebo Tomáš Hubočan. Naši futbalisti však už majú toľko skúseností, že by ich ani menší výpadok nemal dostať z herného rytmu.

Remíza môže byť slovenským víťazstvom

Našich futbalistov čaká poriadne náročný zápas. Ako fanúšik verím vo výhru slovenského tímu. Po objektívnejšej úvahe však očakávam remízu, ktorá nám nakoniec môže nakoniec stačiť. Posledný zápas totiž odohráme na domácej pôde s futbalovým trpaslíkom z Malty.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.20 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.