Analýza zápasu: Slovan Bratislava – AS Trenčín

Publikované 02.12.2017, autor: Roman

V poslednom čase je slovenská Fortuna liga v našich analýzach na pravidelnom poriadku. Nebude tomu inak ani dnes. V šlágri kola sa totiž stretnú jedny z top klubov našej najvyššej súťaže. V tabuľkovom postavení to síce nepotvrdzujú, avšak kvalitou kádra patria jednoznačne k tomu najlepšiemu, čo naša liga ponúka.

Ševela nerobí zázraky na počkanie

Súčasný kouč Slovana pochádza práve z tábora dnešného súpera Bratislavčanov. Po nečakanom vyhadzove z Trenčína neostal dlho bez práce. Netrpezlivé vedenie Slovana však musí pochopiť, že iba kvalita úspech nezaručí. Ani jeden z predchádzajúcich trénerov nedostal príležitosť skutočne dlhodobo a koncepčne vybudovať mužstvo. Aj vďaka tomu má Slovan síce jeden z najkvalitnejších kádrov ligy, avšak v tabuľke sú až štvrtí.

V poslednom kole Slovanisti znovu zakopli. Tentoraz na ihrisku predposlednej Podbrezovej, ktorá je v aktuálnej sezóne takmer bezzubá. Z posledných piatich duelov vyhrali zverenci trénera Ševelu len jediný raz, keď porazili vedúcu Trnavu. Aj to naznačuje, že hviezdy Slovana nemajú v zápasoch so „slabšími“ mužstvami dostatočnú motiváciu. Ševela známy ako výborný psychológ sa teda má s čím pasovať.

Trenčania v podobnej forme ako ich dnešný súper

Rovnako ako Slovan aj trenčiansky AS zvíťazil v posledných piatich dueloch len raz, keď porazil už spomínanú Podbrezovú vysoko 8:1. Zaujímavé však je, že pred touto sériou ťahali päťzápasovú šnúru ligových víťazstiev. V poslednom kole remizovali na pôde Michaloviec 1:1. Domáci ich však prevýšili a Trenčania môžu byť s bodom pomerne spokojní.

Všetkých v Trenčíne určte potešilo znovuzrodenie zakončovateľa Rangela Jangu. Už pred sezónou sa spomínalo, že môže ísť o o najlepšieho útočníka Fortuna ligy, ak dokáže prekonať isté problémy. Vyzerá to tak, že sa mu to podarilo. V doterajšom priebehu dal 13 gólov a je najlepším strelcom našej najvyššej súťaže. Dnes by sa mohol do akcie vrátiť aj Desley Ubbink, ktorý v minulom kole nehral pre kartový trest. Ide o najlepšieho nahrávača ligy s deviatimi gólovými prihrávkami.

Slovan by mohol zvíťaziť

Tímy sú v podobnej forme, na podobných tabuľkových pozíciách a disponujú oba veľkou kvalitou. Jazýčkom na váhach však môže byť Martin Ševela, ktorý v Trenčíne pôsobil dlhé roky a dokonale pozná systém i hráčov dnes už svojho súpera. Očakávam preto, že domáci zvíťazia.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.95 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.