Analýza zápasu: Slovan Bratislava – DAC Dunajská Streda

Publikované 13.08.2017, autor: Roman

Tradičné derby plné napätia i diváckych nepokojov. Aj takéto bývali duely odvekých rivalov. Dnes však na Pasienky chodí len torzo bývalej fanúšikovskej základne bratislavského klubu. Hostia však pravdepodobne prídu vo vyššom počte.

Slovan zatiaľ s rozpačitým úvodom

Bratislavčania nevstúpili do ligy ideálne. V prvých dvoch dueloch síce prišlo víťazstvo proti papierovo slabšiemu Prešovu aj domáca výhra so Zlatými Moravcami. V poslednom kole však podali zlý výkon na štadióne slabej Senice. Boli kritizovaní za profesorský prejav a aj keď vsietili prvý gól, nedokázali súpera doraziť. Senica zacítila šancu, ktorú aj využila.

Pozitívnym zjavom je, čo sa týka hráčskeho kádra, Jakub Mareš. Ten je dosiaľ najlepším strelcom súťaže, keď zaznamenal štyri presné zásahy. Dostáva sa do množstva šancí a vidno, že letný prestup mu absolútne neuškodil. V prvých dvoch dueloch mal tréner Vukomanovič problémy s ľavým krajom obrany, kde niekoľkokrát chyboval nevýrazný Ligeon. Toho však v poslednom dueli nahradil Kotula, ktorý nastúpi pravdepodobne aj dnes.

Futbalisti zo Žitného ostrova ešte neprehrali

Dunajská Streda má na konte sedem bodov za dve výhry a jednu remízu. V tabuľke sa vďaka horšiemu skóre  nachádzajú hneď za ich dnešným súperom. V minulom kole remizovali v domácom dueli s Ružomberkom, ktorý bol však do určitej miery unavený z pohárových duelov s Evertonom.

Najlepším strelcom je doposiaľ Kristopher Vida, ktorý skóroval dvakrát. Manažmentu sa počas letnej prestávky podarilo dotiahnuť niekoľko kvalitných hráčov. Medzi všetkými však trochu vyčnieva Lukáš Čmelík. Bývalý Žilinčan sa postupne aklimatizuje a v minulom zápase už predviedol niekoľko dobrých ťahov. Tohto hráča sa oplatí sledovať, pretože ide o jeden z najväčších talentov aké v našej lige momentálne máme.

Papierovým favoritom domáci

Kvalita na papieri je na strane Slovana, ale ako sa Slovanisti mohli presvedčiť v minulom kole, nič to neznamená. Výsledok zápasu závisí najmä od toho ako Slovanisti k duelu pristúpia. Ja očakávam, že oba tímy dajú gól.

Môj tip: Oba tímy dajú gól, aktuálny kurz vo Fortune: 1.78 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.