Analýza zápasu: Slovan Bratislava – Dinamo Riga

Publikované 07.10.2017, autor: Roman

Dnes si od futbalu trochu oddýchneme a navštívime štadión Ondreja Nepelu, na ktorom Slovan privíta Dinamo Riga. Ide o dva najslabšie tímy Západnej konferencie a kým Slovan sa bodovo drží aspoň na chvoste, pred Rigou je už dvanásťbodová priepasť.

Slovan s personálnymi zmenami

Po rozpačitom úvode sezóny došlo už po osemnástich odohraných zápasoch k odvolaniu trénera Miloša Říhu. Ten bol v posledných dueloch konfrontovaný s pokrikmi fanúšikov, ktorí žiadali jeho odchod. Říhu nahradí bieloruský kormidelník Eduard Zankovec, ktorý bol asistentom pri bieloruskej reprezentácii a v minulej sezóne sa prebojoval s Barysom Astana až do semifinále celej ligy. Po príchode nového kormidelníka, pravdepodobne nastanú aj zmeny v kádri. Včera už bol potvrdený podpis Zacha Boychuka, ktorý odohral viac ako 120 duelov v NHL.

V doterajších osemnástich zápasoch získal Slovan rovnaký počet bodov. Zatiaľ vyhrali iba štyri duely, väčšinu však proti tímom z druhej polovice tabuľky. Obrovským problémom je neschopnosť rozhodovať zápasy. Tak ako povedal už bývalý kormidelník, Slovanu chýbajú hráči ako Taffe alebo Cheechoo, ktorí by boli schopní strhnúť zápas. Na kolená zrážajú mužstvo aj veľké individuálne chyby, ktoré v mnohých prípadoch vedú k rozdielovým gólom.

Riga s tragickým úvodom

Kým úvod Slovana je nevydarený, úvod Dinama Riga je absolútny výbuch. V doterajších osemnástich dueloch získalo mužstvo iba šesť bodov a je suverénne najslabším tímom celej ligy. Tímu chýbajú lídri z minulých rokov, ktorí prestúpili do lepších ruských klubov. Za Rigu hrajú teraz menej známi hráči, ktorí o oprávnenosti svojich angažmánov zatiaľ nepresvedčili.

Najproduktívnejším hráčom je zatiaľ kanadský útočník so skúsenosťami z NHL T. Galiardi. Ten však z neznámych dôvodov nenastúpil na posledné dve stretnutia. Riga dala doteraz iba 26 gólov, čo je suverénne najmenej v lige. Ďalším problémom klubu je aj nedostatočná šírka kádra, preto je každá strata útočníka viac než citeľná.

Slovan musí vyhrať

Ak chce bratislavský klub bojovať o play-off, v dnešnom dueli musí zvíťaziť. Situáciu trochu komplikuje zmena trénera a možno aj zmena herného štýlu. Napriek tomu, však Slovan má predpoklady na to, aby doma Rigu s prehľadom porazil. Tipujem teda víťazstvo domácich.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 1.95 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.