Analýza zápasu: Slovan Bratislava – Dynamo Moskva

Publikované 23.10.2017, autor: Roman

Po katastrofálnom tripe sa „belasí“ budú chcieť revanšovať pred domácim publikom. Dnes večer privítajú na svojom štadióne Dynamo Moskva, ktoré sužuje množstvo zranení a tiež sa nenachádza na priečkach, na ktoré je klub dlhoročne zvyknutý.

Zmeny sa zatiaľ neprejavili

Vedenie pred niekoľkými týždňami odvolalo trénera Miloša Říhu a angažovalo bieloruského odborníka Eduarda Zankovca. Kto si však myslel, že zlepšený herný prejav Bratislavčanov sa okamžite pretaví aj do lepších výsledkov, sa mýlil. Nový tréner síce vniesol niekoľko pozitívnych zmien, vo výsledkoch sa však zatiaľ neprejavujú. V mnohých dueloch majú „belasí“ strelecky navrch, obrovské problémy im však robí strieľanie gólov.

Momentálne sa Slovan nachádza na predposlednom mieste Západnej konferencie a na play-off stráca jedenásť bodov. Po Diname Riga majú druhý najmenší počet strelených gólov. Z hľadiska defenzívy sú na tom úplne najhoršie a doteraz inkasovali až osemdesiatkrát. Najproduktívnejším hráčom je český krídelník Radek Smoleňák.

Moskovčanov trápia zranenia

Dynamo je dlhoročne jedným z najsilnejších tímov celej KHL, ktorý má vo svojej zbierke aj Gagarinov pohár. Aktuálne však neprežívajú práve úspešné obdobie a z posledných desiatich duelov vyhrali v riadnom hracom čase iba dva. Až v šiestich utrpeli porážky. V poslednom stretnutí ale jednoznačne porazili Víťaz Podolsk a úspešne odštartovali aktuálny trip po ihriskách súperov.

Za horšími výkonmi sú absencie dôležitých hráčov. Na listine zranených má Dynamo zapísaných piatich hokejistov, medzi nimi aj skúseného fínskeho obrancu Jussa Hietanena, či šikovných útočníkov Martinsa Karsumsa a Mikhaila Anisina. Najproduktívnejším hráčom Dynama je kazašský útočník kanadského pôvodu Dustin Boyd.

Slovan by mal konečne bodovať

Bratislavčanov čaká ďalší silný súper. V KHL však ľahkého protivníka nenájdete a Slovan by mal konečne začať bodovať. V opačnom prípade stratí reálnu šancu na play-off už pred kľúčovým obdobím sezóny. Očakávam, že „belasí“ nájdu dostatok motivácie a minimálne zabodujú.

Môj tip: Remíza alebo výhra domácich , aktuálny kurz vo Fortune: 1.70 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.