Analýza zápasu: Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová

Publikované 27.08.2017, autor: Roman

Dnes je v rámci Fortuna ligy na programe jediný duel. Slovan na Pasienkoch privíta mužstvo Podbrezovej. Kým Slovan počas piatich kôl ešte neprehral, Podbrezová sa trápi a zatiaľ vyhrala jediný zápas.

Slovan postupne napĺňa ambície

Ako sme už spomínali, Slovan v tejto sezóne ešte neokúsil trpkosť prehry. Rezonuje najmä posledný zápas na pôde doterajšieho lídra a obrovského rivala. V Trnave dokázali Slovanisti zvíťaziť 1:2 a ukázali, že momentálna sila kádra je dostatočná na zisk ligového titulu. V derby síce nedominovali, ale z troch striel na bránu vyťažili maximum a domov vezú tri body.

V tomto ročníku sa naplno ukazuje, že angažovanie trénera Vukomanoviča bol správny krok. Snaží sa dať mužstvu identitu a postupne sa mu darí stabilizovať káder a kryštalizovať základnú jedenástku. Z hráčov vyčnieva najmä letná posila z Ružomberka Jakub Mareš. Ten sa nezľakol prestupu do väčšieho klubu a s piatimi gólmi je najlepším strelcom súťaže.

Podbrezová ďaleko za minulosezónnymi výkonmi

Podbrezovej sa zatiaľ v aktuálnej sezóne nedarí. V doterajšom priebehu zvíťazili iba raz, keď doma porazili rovnako nevýrazné Michalovce. V minulom kole podľahli na domácej pôde Ružomberku pomerom 1:3. Liptáci ich svojím moderným poňatím jednoznačne prevýšili a zaslúžene naplno bodovali.

„Železiari“ trpia odchodmi počas leta. V prestupovom období odišli opory stredu poľa. Pablo Podio i Róbert Polievka prinášali cenný mix skúseností, mladíckej dravosti a nesporného futbalového umu. Aj keď vedenie nakúpilo niekoľko hráčov, kvalitu spomínanej dvojice nahradí v slovenských reáliách len ťažko.

Slovan jasným favoritom

Kvalita kádra je jednoznačne na strane Bratislavčanov. Očakávam, že súpera jasne prevýšia a zaknihujú tri body. Tipujem víťazstvo domácich minimálne o dva góly.

Môj tip: Výhra domácich s handicapom 0:1, aktuálny kurz vo Fortune: 1.70 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.