Analýza zápasu: Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ

Publikované 25.10.2017, autor: Roman

Dnes ešte zostaneme naladení na hokejovej vlne. Dokonca, znovu sa budeme venovať zápasu jediného slovenského zástupcu v nadnárodnej KHL. Slovanisti podali v pondelok výborný výkon a prvýkrát v histórií porazili na domácom ľade silné Dynamo Moskva.

Slovan konečne ukázal vôľu

V predchádzajúcej analýze sme písali, že ak chce Slovan pomýšľať na play-off, musí začať konečne bodovať. Túto podmienku splnil do bodky a silný moskovský klub porazil po výbornom výkone pomerom 4:2. Vyzerá to tak, že systém nového trénera Zankovca sa hráčom začína dostávať do krvi. Bieloruský odborník si tiež začína kryštalizovať optimálnu zostavu. A to včera ešte nehral najproduktívnejší hráč „belasých“ Radek Smoleňák.

Výborný výkon podala v pondelok prvá lajna v zložení Řepík-Boychuk-Kašpar. Posledný menovaný sa konečne chytil, a znovu to bol Kašpar, ktorého si fanúšikovia Slovana pamätajú spred dvoch sezón. Posilou sa zdá byť aj Zach Boychuk. Ten v doterajších piatich dueloch získal rovnaký počet bodov a dobre si sadol s českými spoluhráčmi. Do Slovana prichádza z Trenčína aj mladý slovenský útočník Juraj Bezúch, ktorého si osobne vytipoval hlavný kormidelník Zankovec. V klube naopak skončila dvojica Kozák a Buchtele.

Jaroslavľ patrí k špičke

Od historicky prvej sezóny KHL patrí Jaroslavľ k tým najlepším klubom celej súťaže. Nikdy síce nezískali Gagarinov pohár, ale v deväťročnej histórií nadnárodnej súťaže boli takmer v polovici ročníkov minimálne v semifinále. Stalo sa tak aj minulý rok, keď vo finále Západnej konferencie podľahli neskoršiemu víťazovi z Petrohradu.

Klub je momentálne na tripe po štadiónoch súperov a zatiaľ sa mu pomerne darí. V krátkom slede odohrali dva duely proti tímom CSKA Moskva a Jokeritu Helsinki. V oboch zvíťazili po predĺžení a zaknihovali cenné body proti veľmi silným súperom. Momentálne sú v tabuľke na štvrtom mieste a vynikajú najmä vysokým počtom inkasovaných gólov. Z prvej osmičky tímov túto negatívnu štatistiku suverénne vedú.  Najproduktívnejším hráčom Jaroslavľu je trochu prekvapivo švédsky obranca Staffan Kronwall.

Hostia favoritom, ale Slovan sa prebúdza

Podľa stávkových kancelárií je jednoznačným adeptom na víťazstvo hosťujúci klub. Slovan však ukázal v poslednom zápase veľa pozitív a vyzerá to tak, že boj o play-off ešte v žiadnom prípade nevzdáva. Očakávam, že domáci na súpera vybehnú a prvé dejstvo vyhrajú.

Môj tip: Výhra domácich v 1. tretine, aktuálny kurz vo Fortune: 3.60 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.