Analýza zápasu: Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce

Publikované 29.07.2017, autor: Roman

Fortuna liga pokračuje druhým kolom, v rámci ktorého sa dnes odohrajú štyri duely. Nastúpia v nich najväčší favoriti súťaže. Žilina, Trenčín i Slovan sa stretnú s papierovo slabšími súpermi a všetci traja by chceli naplno bodovať.

Slovan vstúpil do sezóny výborne

Pred minulotýždňovým zápasom v Prešove nikto nečakal, že výsledok stretnutia bude taký jednoznačný. Päť inkasovaných gólov je pre Tatran krutým ortieľom. Priebeh zápasu bol pritom oveľa vyrovnanejší. Prešovčania si vypracovali pomerne veľa šancí a rozhodca im navyše zobral jasnú jedenástku po faule Ligeona. Slovan však potom potvrdil obrovskú ofenzívnu kvalitu a najmä zásluhou Marešovho hetriku pohodlne zvíťazil.

Slovanisti sa počas leta výrazne posilnili a najmä český útočník Jakub Mareš vyzerá ako veľmi vydarená investícia. Kvalitu určite prinesie aj Filip Hološko. Z pohárových súťaží sú Bratislavčania už vonku a môžu sa plne sústrediť na domácu ligu.

Zlaté Moravce s prekvapivou výhrou

V minulom kole privítali Zlatomoravčania Ružomberok, ktorý stále putuje pohárovou Európou. Táto skutočnosť ovplyvnila celé stretnutie, keďže tréner Hrnčár nechal oddychovať až piatich hráčov základnej zostavy, čo bolo na ihrisku aj cítiť. ViOn bol počas celého duelu aktívnejší a po góle Urgelu dokázali víťazný stav udržať až do konca.

Počas letnej prestávky postavil ViOn konkurencieschopné mužstvo. Medzi najvýraznejšie podpisy patrí príchod bývalého reprezentanta Martina Dobrotku, ktorý však v predchádzajúcom dueli ešte nehral. Moravce sa po nevydarených experimentoch s množstvom legionárov snažia zostaviť káder z domácich hráčov, ktorí prinesú správny mix dravosti a skúseností.

Slovan je veľkým favoritom

Bratislavčania sú jednoznačným favoritom duelu. O víťazstvo by ich mohla pripraviť len zhoda okolností. Kvalita mužstva je jednoznačne na strane domácich. Napriek tomu si myslím, že gól strelia aj Zlaté Moravce.

Môj tip: Oba tímy dajú gól, aktuálny kurz vo Fortune: 2.20 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.