Analýza zápasu: Slovensko – Rusko (OAR)

Publikované 14.02.2018, autor: Roman

Dnes sa konečne dočkajú aj priaznivci medzinárodného hokeja. Začína sa totiž olympijsky hokejový turnaj poznačený neúčasťou hráčov z NHL. Turnaj však vďaka tomu naberá úplne iný rozmer. Z najväčších favoritov v podobe zámorských tímov sa stali priemerné mužstvá a rozdiely medzi ostatnými môžu byť minimálne.

Slovensko môže iba prekvapiť

Po nominácií, ktorá pred niekoľkými týždňami trochu šokovala hokejovú verejnosť, nevieme, čo od slovenského národného mužstva očakávať. Každopádne, bude zaujímavé sledovať, ako si špička slovenskej ligy poradí na medzinárodnej úrovni proti najlepším hráčom európskeho kontinentu. Slovensko však podľa papierových predpokladov ani zďaleka nepatrí k favoritom na medaily.

K lídrom mužstva by mali patriť najmä veteráni na čele s Tomášom Surovým a Ladislavom Nagyom v útoku a Dominik Grańák s Tomášom Starostom v defenzíve. Ich prítomnosť môže mladým hráčom výrazne pomôcť. Okrem spomínaných hokejistov bude istá ťarcha zodpovednosti ležať aj na Michalovi Čajkovskom. Podľa posledných informácií v bráne nastúpime s Branislavom Konrádom. Na tribúne by zas mala zostať dvojica útočníkov Hovorka-Sukeľ.

Rusi sú najväčším ašpirantom na medailu

Ešte pred niekoľkými mesiacmi sa zdalo, že ruský hokejový tím obídu tresty za dopingové prehrešky. MOV však nakoniec zakázal účasť na olympiáde aj piatim ruským hokejistov. Medzi nimi aj hviezdam KHL Sergejovi Plotnikovovi, Antonovi Belovovi či Valerijovi Ničuškinovi. Psychiku určite poznačí aj štart pod olympijskou vlajkou a zákaz hrania ruskej hymny. Otázkou zostáva, či negatívne, alebo tím ešte viac zomkne.

Tím Olega Znaroka je jednoznačne najväčším favoritom na zlatú medailu. Mužstvo zložené prevažne z hráčov majstrovského SKA a armádneho moskovského klubu disponuje kvalitou na úrovni hokejistov z NHL. Len výkony petrohradského SKA udivujú celú hokejovú Európu. Za všetko stačí spomenúť mená ako Daciuk, Kovaľčuk či Mozjakin.

Rusko jednoznačným favoritom

Prvé zápasy sú na veľkých turnajoch vždy nevyspytateľné. Očakávam, že tréner Ramsay našich hokejistov dôkladne pripraví na ruské individuality. Ak bude mať brankár Konrád jeden z lepších dní a vyhneme sa ustráchanému hernému prejavu, môžeme favorita prekvapiť. Ovplyvnený fanúšikovským ošiaľom skúšam remízu.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 10.0 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.