Analýza zápasu: Slovensko U20 – HC 07 Detva

Publikované 03.10.2017, autor: Roman

Po množstve futbalových analýz sa dnes kvôli slabšej ponuke budeme venovať hokeju. Slovenská najvyššia hokejová súťaž má dnes na programe jediný zápas. Stretnú sa najslabšie tímy celej ligy, ale aj napriek tomu sa máme na čo tešiť.

„Dvadsiatka“ zatiaľ prekonáva očakávania

Predsezónne hlasy, že aktuálny ročník slovenských hokejových nádejí bude výnimočne kvalitný, sa v úvodných zápasoch potvrdzujú. V doterajšom priebehu získali zverenci trénera Ernesta Bokroša osem bodov. Ak by boli skutočne v ligovej tabuľke, tak za nimi by sa momentálne umiestnili dva ďalšie seniorské tímy. To je pre juniorov výborná vizitka.

Mladíci sa už tradične boria s nevyrovnanosťou výkonov a s krátkodobými zápasovými výpadkami. Svoju rolu zohráva ja psychika. U najväčších favoritov súťaže dostali mladí hokejisti obrovské gólové prídely, kým so súpermi menej zvučného mena hrali prinajmenšom vyrovnané partie. Proti Detve si budú určite veriť.

Detva ako nováčik zatiaľ sklamala

Skladanie kádra na poslednú chvíľu zohralo svoju úlohu. Tím je zatiaľ beznádejne posledný s jediným získaným bodom v ôsmich zápasoch. Pre porovnanie, dnešný súper Detvy odohral zápasov len šesť a získal osem bodov. Detvania ako jediný tím v súťaži ešte nezvíťazili, inkasovali druhý najväčší počet gólov a pridali najmenej presných zásahov.

S pribúdajúcimi prehrami sa vedenie snaží neustále vystužovať káder. Pred niekoľkými dňami ohlásili príchod dvoch skúsených útočníkov. Nathan Robinson, ktorý odohral aj niekoľko duelov v NHL a Lukáš Novák, známy ako výborný útočník Nitry alebo Zvolena, by mali zvýšiť ofenzívnu kvalitu a hlavne priniesť produktivitu. Tá je v podaní Detvy úplne žalostná, keď v doterajších ôsmich stretnutiach zaznamenali Stredoslováci iba dvanásť presných zásahov.

Vyrovnaný duel, stávkové kancelárie však majú favorita

Podľa všetkých stávkových kancelárií je jednoznačným favoritom Detva. Tá je však v kríze a neočakávam, že nové posily sa stihnú za tak krátku dobu aklimatizovať. Mladíci si naopak veria a v sezóne podávajú pomerne dobré výkony. Ich výhodou je, že nemajú čo stratiť, kým Detva musí konečne vyhrať. Dnes teda odvážny tip na remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 4.50 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.