Analýza zápasu: Slovensko U20 – Kanada U20

Publikované 27.12.2017, autor: Roman

Slovenskí hokejisti nastúpia na svoj prvý zápas Majstrovstiev sveta juniorov. Čaká ich hneď ten najťažší možný súper. Kanada je jedným z favoritov na celkový triumf a do každého duelu nastupuje s imperatívom víťazstva.

Slováci majú silné mužstvo

Panuje všeobecná mienka, že súčasný káder disponuje oveľa väčším ofenzívnym talentom v porovnaní s tým z minulého roka. Tréner Bokroš si mohol tento rok z útočníkov naozaj vyberať. Mená hráčov, ktorých nepovolal ani do kempu, nasvedčujú tomu, že v ofenzíve máme dostatok kvalitných hokejistov.

Kľúčové budú výkony brankárov. Ak Dávid Hrenák nadviaže na klubovú formu, bude jasnou jednotkou a má všetky predpoklady na to, aby bol oporou tímu. Očakávam, že nastúpi aj v dnešnom dueli. Okrem neho sa budeme spoliehať na Martina Feherváryho, Samuela Bučeka či Adama Ružičku, ktorí by mali byť najväčšími oporami.

Kanada tradične silná

Aj napriek tomu, že zámorská reprezentácia musela z nominácie oželieť piatich hokejistov, ktorí už naplno zarezávajú v NHL, je ich sila obrovská. Obhajcovia striebra z minulého roka majú v súčasnom kádri šiestich účastníkov vlaňajšieho strhujúceho finále. Najmä Raddysh, Dube a Hart by mali patriť k oporám tímu. Rovnako ako prvý center Sam Steel.

Včera odohrala Kanada svoj prvý duel proti silnému Fínsku. „Javorové listy“ vyhrali 4:2. Výborný výkon podala najmä druhá formácia v zložení Katchouk-Raddysh-Thomas, ktorá v súčte nazbierala päť bodov. Najmä druhý menovaný môže byť jednou z najväčších hviezd tohto šampionátu. Navyše, je veľmi pravdepodobné, že v budúcom roku už bude pevnou súčasťou kádra jedného z tímov NHL.

Favorit je jasný

Kanada je jednoznačným favoritom na víťazstvo. Neočakávam žiadny zázrak. Myslím si, že „javorové listy“ zvíťazia aj napriek tomu, že majú v nohách duel s Fínskom. Naši však nepredajú kožu lacno a dajú aspoň dva góly.

Môj tip: Slovensko dá aspoň 2 góly, aktuálny kurz vo Fortune: 2.13 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.