Analýza zápasu: Španielsko – Chorvátsko

Publikované 11.09.2018, autor: Roman

Dnešok je posledným hracím dňom tohto asociačného termínu, ktorý bol určený na zápasy Ligy národov a priateľské duely. Jedným z jeho najväčších šlágrov bude súboj Španielov proti vicemajstrom sveta z Chorvátska.

Španieli už majú tri body

Zverenci trénera Luisa Enriqueho zvíťazili v prvom dueli štvrtej skupiny Ligy A nad Angličanmi. Po desiatich minútach síce prehrávali gólom Rashforda, ale už o dve minúty vyrovnal stredopoliar Atlética Madrid Saúl. Presne o dvadsať minút ho napodobnil útočník Rodrigo, ktorý zabezpečil Španielom zisk veľmi cenných troch bodov.

Reprezentácia Španielska prežila na letných Majstrovstvách sveta menší výbuch, keď vypadla už v osemfinále s domácou reprezentáciou. Šampionát sprevádzal chaos spojený s odvolaním trénera Lopeteguiho. Toho nahradil bývalý kormidelník FC Barcelona Luis Enrique, ktorý má k dispozícií pomerne stabilizovaný a vyspelý káder. Čoraz častejšie sa však ozývajú hlasy, že odchodom Iniestu a Piquého definitívne skončila púť zlatej generácie, ktorú bude takmer nemožné nahradiť.

Chorváti prežili historické chvíle

Uplynulý šampionát ukázal chorvátsky futbal v tom najlepšom svetle. Silné individuality na vrchole svojich síl predviedli úžasnú šampionátovú jazdu, ktorej k absolútnemu úspechu chýbalo veľmi málo. Eufória však postupne opadla a mužstvo Zlatka Daliča sa musí sústrediť na duely Ligy národov či nadchádzajúcej kvalifikácie.

Chorváti vstupujú do novovytvorenej súťaže až dnešným duelom. Predtým odohrali priateľské stretnutie proti úradujúcim majstrom Európy z Portugalska. Vo vyrovnanom dueli remizovali 1:1. Tréner Dalič nemá v aktuálnej nominácií všetky opory z uplynulých MS. Zo zdravotných dôvodov chýbajú Strinič, Rebič, Kramarič i Lovren.

Miernym favoritom domáci

Španieli sú v dnešnom dueli miernym favoritom. Chorvátom chýba niekoľko dôležitých hráčov, čo sa pri úzkom kádri musí prejaviť. Osobne očakávam tesné víťazstvo domácich.

Môj tip: Remíza s handicapom 0:1, aktuálny kurz vo Fortune: 3.15 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.

Tipujte v Tipsporte a získajte 30 eur zadarmo a vstupný bonus 4 000 eur!