Analýza zápasu: Spojené arabské emiráty – Saudská Arábia

Publikované 29.08.2017, autor: Roman

Rovnako ako v Európe tak aj na ázijskom kontinente je kvalifikácia na Majstrovstvá sveta v plnom prúde. Situácia v B skupine je poriadne zamotaná a ani zďaleka nie je rozhodnuté o priamych postupujúcich. Saudská Arábia je momentálne na druhom mieste. Spojené arabské emiráty sú na štvrtom.

SAE už bez výraznejšej šance na postup

Spojené arabské emiráty sa momentálne nachádzajú na prvej nepostupovej priečke. Na tretiu Austráliu strácajú šesť bodov a všetky mužstvá v skupine čakajú už iba dva zápasy. V doterajšom priebehu získali SAE desať bodov. Zverenci argentínskeho trénera Bauzu nepatria medzi favoritov ázijskej vetvy kvalifikácie a ani v tomto cykle sa im pravdepodobne nepodarí postúpiť.

Najlepším strelcom je nová posila klubu Al Jazira Ahmed Khalil. Ten dal v doterajšom priebehu štyri góly a patrí medzi najlepších kanonierov celej kvalifikácie. Tím môže mrzieť najmä júnová remíza so slabým Thajskom, ktoré doposiaľ získalo iba dva body. Ak by v tomto zápase zvíťazili, šanca na baráž by bola o niečo vyššia.

Saudská Arábia zatiaľ na postupovej priečke

Momentálne je mužstvo Holanďana Berta van Marwijka na druhej priečke. Na krk im dýcha Austrália, ktorá dosiahla rovnaký bodový zisk, má však o jeden strelený gól horšie skóre. V poslednom júnovom dueli podľahli práve „protinožcom“ a vďaka tomu sa budú o priamy postup strachovať do posledného zápasu.

Najlepším strelcom mužstva je Nawaf Al Abed, ktorý zatiaľ skóroval štyrikrát. Útočník klubu Al-Hilal sa však už ani počas minulého asociačného termínu nedostal do kádra a tréner Marwijk sa bude spoliehať najmä na ofenzívnu dvojicu Al Shehri, Al Sahlawi.

Saudská Arábia jednoznačným favoritom na víťazstvo

Mužstvo holandského trénera vie presne o čo bojuje a obrovskú šancu na priamy postup si pravdepodobne nenechá ujsť. Čakajú ich však súperi, proti ktorým musia naplno bodovať. Keďže rozhodovať môže nakoniec aj skóre, dôležitý bude každý strelený aj inkasovaný gól. Tipujem na víťazstvo hostí.

Môj tip: Výhra hostí, aktuálny kurz vo Fortune: 1.72 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.