Analýza zápasu: Strömsgodset – Molde

Publikované 26.06.2017, autor: Roman

Väčšina európskych líg sa pripravuje na nové ročníky. Niektoré futbalové zväzy ale stále hrajú spôsobom jar- jeseň. Výnimkou nie je ani nórska najvyššia súťaž, ktorá má na programe dohrávku 14. kola medzi Strömsgodsetom a Molde.

Strömsgodsetu sa príliš nedarí

Mužstvo sa momentálne nachádza na 14. priečke zo 16 účastníkov. Vyhrali iba tri zápasy a v piatich získali bod za remízu. Keďže sa však hrá iba 14. kolo, tabuľka je poriadne nahustená a prípadná výhra môže domácich vyšvihnúť až na 11. priečku.

Tím strieda dlhé nevýherné série pretkané občasnými víťazstvami v lige alebo v pohári. Do ligy vstúpili pomerne pozitívne, keď v úvodných piatich zápasoch dvakrát zvíťazili a dvakrát remizovali. Od 30. apríla však dokázali v rámci ligy vyhrať jediný zápas. Problémom tímu je najmä slabá gólová produktivita. V doterajšom priebehu strelili druhý najnižší počet gólov v lige. V ofenzíve je jediným pozitívom mladý nórsky záložník Ulland- Andersen, ktorý sa štyrmi gólmi a troma prihrávkami postaral o polovicu gólov celého tímu.

Molde podáva priemerné výkony

Futbalisti Molde sú momentálne na siedmej priečke tabuľky. V horných poschodiach sú však bodové rozostupy malé. Ak hostia dnes vyhrajú, dostanú sa na štvrté miesto. Tím patrí k priemeru ligy čo sa týka inkasovaných i strelených gólov.

Momentálne má Molde skvelú formu. V posledných štyroch zápasoch dokázali trikrát zvíťaziť. Proti Stabaeku a Tromsö išlo o povinné výhry. Víťazstvo nad Oddom však má pomerne veľkú cenu, keďže ide o tabuľkových susedov s podobnými predsezónnymi ambíciami. Čo sa týka jednotlivcov, najlepším strelcom je Islanďan Sigurdarson, ktorý dal šesť gólov a na dva prihral. V tesnom závese je nórsky útočník Fredrik Brustad s piatimi presnými zásahmi.

Tímy sa rozídu zmierlivou remízou

Očakávam, že Strömsgodset Molde neporazí. Zároveň však nepredpokladám, že Molde podá dostatočný výkon, aby na ihrisku súpera zvíťazilo. Myslím si že zápas skončí remízou.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.45 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.