Analýza zápasu: Švédsko – Taliansko

Publikované 10.11.2017, autor: Roman

Presne mesiac uplynul od posledných duelov kvalifikácie Majstrovstiev sveta, ktoré sa uskutočnia približne o pol roka v Rusku. Väčšina účastníkov je už známa, niektorí však práve v týchto dňoch o cennú účasť bojujú.

Švédi si zachovali kvalitu

Po konci reprezentačnej kariéry veľkého Zlatana Ibrahimoviča vládli v krajine „troch koruniek“ obavy, či sa žlto-modrá reprezentácia bez svojho historicky najlepšieho kanoniera zaobíde, či dokonca dokáže zabojovať o účasť na MS. Mužstvo trénera Anderssona odpovedalo tým najlepším spôsobom, keď v skupine s Francúzmi a Holanďanmi skončili druhí a zabezpečili si miestenku v baráži.

Švédsky národný tím má momentálne k dispozícií hráčov v tom najlepšom futbalovom veku, ktorí sú doplnení talentovanými mladíkmi na čele s Viktorom Lindelofom. Ibrahimoviča v tejto kvalifikácií takmer dokonale nahradil tridsaťjedenročný Marcu Berg, ktorého po prestupe do Spojených arabských emirátov už mnoho fanúšikov odpisovalo. V aktuálnej kvalifikácií však dal osem gólov a na ďalšie dva prihral.

Pre Talianov je účasť povinná

Taliansko je historicky jedným z najlepších európskych celkov a na väčšine záverečných turnajov predvádza špičkové výkony. Ich nevýhodou bolo, že sa dostali do spoločnej skupiny s ešte silnejším Španielskom, ktoré reprezentáciu z Apeninského polostrova v kvalifikácii jasne prevýšilo. Taliani sa držali so svojím súperom počas celého cyklu plece pri pleci. O všetkom rozhodol až duel na Santiago Bernabéu, ktorý Španieli s prehľadom zvládli a vyhrali 3:0.

Je pravdou, že Taliani momentálne nemajú tím ako pred desiatimi rokmi. Sú však známi skutočnosťou, že sa vyhýbajú rozsiahlej obmene generácií a častokrát v ich zostave vidíme hráčov, ktorí majú aj vysoko cez tridsať rokov. „Squadra azzura“ sa už tradične spolieha na silnú obranu, zloženú zo skúsených futbalistov na čele s výbornými Leonardom Bonuccim, či Gorgom Chiellinim. Čo sa týka ofenzívy, najlepším strelcom v rámci kvalifikácie bol kanonier Lazia Rím Ciro Immobile.

Taliani favoritom, ale môžu taktizovať

Taliansko je jednoznačne favoritom celého dvojzápasu. V dnešnom stretnutí však nemusia bezpodmienečne vyhrať. Ak si to spojíme s ich dobrou defenzívou a schopnosťou kontrolovať vývoj stretnutia, najpravdepodobnejší je remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.10 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.