Analýza zápasu: Tampa Bay Lightning – Calgary Flames

Publikované 11.01.2018, autor: Roman

Tampa Bay očarila celú NHL. Sú najlepším tímom ligy a ich prvá formácia doslova ničí súperov. Calgary sa na druhej strane pohybuje na nepostupových pozíciách a ak chce pomýšľať na prienik medzi osem najlepších, do konca sezóny musí vyhrať ešte množstvo zápasov.

Tampa valcuje všetko, čo jej stojí v ceste

Už pred štartom aktuálnej sezóny sa vedelo, že Tampa Bay je jedným z najsilnejších tímov ligy. V posledných dvoch sezónach to však vinou zranení nemohli dokázať. Tento ročník začali v kompletnom zložení a na ľade je to aj vidieť. Ligu vedú so 65 získanými bodmi v 43 zápasoch. V riadnom hracom čase prehrali dokonca iba deväť stretnutí.

Floridský tím disponuje aj jednoznačne najsilnejšou ofenzívou súťaže. V doterajšom priebehu nastrieľali až neuveriteľných 160 gólov. Môže za to najmä prvá formácia v zložení Stamkos-Namestnikov-Kucherov. Prví dvaja menovaní nazbierali v súčte už 112 kanadských bodov. Výkonmi udivuje aj mladý kanadský útočník Brayden Point, ktorý sa usadil na pozícií centra druhej formácie.

Calgary púta pozornosť víťaznou šnúrou

V posledných štyroch dueloch zaznamenal tím z Alberty štyri víťazstvá a v tabuľke stúpa konečne tým správnym smerom. Porazili pritom aj silných súperov zo svojej konferencie ako Chicago alebo Los Angeles. Do veľkej miery za to môže zlepšená defenzívna činnosť a najmä skvelá chémia prvej formácie v zložení Ferland-Monahan-Gaudreau. Posledný menovaný dokonca patrí k najproduktívnejším hráčom ligy.

Tím povolal v uplynulých dňoch z farmy slovenského útočníka Mareka Hrivíka. Pri súčasnej víťaznej šnúre je však málo pravdepodobné, že sa dostane na ľad. Rozruch spôsobil aj český veterán Jaromír Jágr, ktorý neprežíva v kanadskom tíme práve najlepšiu sezónu. Už sa dokonca hovorí o tom, že „plamene“ rokujú o ukončení spolupráce.

Domáci jednoznačným favoritom

Tampa Bay je na prvý pohľad jasným favoritom duelu, ale z posledných štyroch duelov prehrala až dvakrát. Môže byť za tým krátkodobá kríza ale aj prichádzajúca únava. Calgary je naopak vo výbornej forme. Osobne očakávam vyrovnaný duel, preto skúsim tipnúť remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 4.00 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.