Analýza zápasu: Tampa Bay Lightning – Buffalo Sabres

Publikované 06.04.2018, autor: Roman

Analýza duelu medzi tímami, z ktorých jeden má našliapnuté na historickú sezónu, kým druhý sa potáca na dne tabuľky a pripravuje sa už na novú sezónu. V prípade zaváhania Nashvillu má Tampa Bay ešte stále teoretickú šancu na Prezidentskú trofej.

Tampa hrá o dobrú pozíciu

V súčasnom postavení nemajú „blesky“ zaistené ani prvé miesto v divízií. Môže za to fantastická druhá polovica sezóny v podaní Bostonu, ktorý získal rovnaký počet bodov ako floridský tím. Ak by sa im nepodarilo vybojovať prvé miesto v divízii, mohli by v prvom kole play-off dostať veľmi nepríjemného súpera.

Tampa Bay disponuje najlepšou ofenzívou v súťaži. Na konte majú 287 gólov. Ich najlepší strelec Kučerov stále bojuje o primát najproduktívnejšieho hráča celej NHL. Na Connora McDavida však stráca 5 bodov a je málo pravdepodobné, že sa dostane na prvú priečku.

Buffalo s ďalším sklamaním

Ani v tejto sezóne nedokázali „šable“ prekročiť svoj tieň a vybojovať si účasť v play-off. Mužstvu chýba širší káder. Disponujú top centrami v podobe Ryana O`Reillyho a Jacka Eichela. Po odchode Evandera Kanea im však, s výnimkou Kylea Okposa, chýba krídelník s potenciálom streliť viac ako 30 gólov v sezóne. Kanadský krídelník v drese „žralokov“ dokazuje, že jeho hráčsky potenciál bol oveľa vyšší ako výkony v drese Buffala.

Klub bude mať dobrú pozíciu v tohtoročnej draftovej lotérií a dúfa v čo najvyššiu priečku na drafte. Pomerne kvalitné jadro v podobe spomínaných centrov, Kylea Okposa a výborného fínskeho obrancu Rasmusa Ristolainena potrebujú bezpodmienečne doplniť ďalšími mladými hokejistami  schopnými ihneď nastúpiť v elitnej súťaži.

Domáci jednoznačným favoritom

Na papieri je domáci tím jasným favoritom. V tejto fáze sezóny však nie je núdza o množstvo prekvapivých výsledkov. Tampa však má stále motiváciu vybojovať divízne a tým pádom aj konferenčné prvenstvo. Tipujem ale na strelca gólu v podobe Braydena Pointa, ktorý má pomerne dobrú formu.

Môj tip: B.Point dá gól, aktuálny kurz vo Fortune: 2.60 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.