Analýza zápasu: Toronto Maple Leafs – Carolina Hurricanes

Publikované 19.12.2017, autor: Roman

Po predchádzajúcom zásahu pokračujeme v úspešnom ťažení a znova si rozoberieme zápas severoamerickej NHL. Dnes sa pozrieme na duel dvoch absolútne odlišných tímov. Kým Toronto je klubom s obrovskou históriou i fanúšikovskou základňou, v Caroline nie je hokej športom číslo jedna. 

Matthews stále zranený

Keď sa pred nedeľňajším tréningom „javorových listov“ na ľade objavil Auston Matthews, mnohí sa potešili jeho návratu. V skutočnosti však odkorčuľoval v ľahkom tempe len 20 minút a po príchode spoluhráčov z ľadu odišiel. Bližšie nešpecifikované zranenie mu teda takmer s určitosťou neumožní hrať ani dnes. To aký je Matthews pre celú ofenzívu Toronta dôležitý, hádam netreba pripomínať. Stále je najproduktívnejším hráčom tímu.

Chýbajúca produktivita amerického mladíka sa začína prejavovať. Posledné tri duely Toronto prehralo a strelilo v nich len chudobné tri góly. To je na tím s treťou najlepšou ofenzívou v konferencií biedne číslo. Mužstvo trénera Babcocka je momentálne na štvrtom mieste Východnej konferencie, na krk im však dýcha niekoľko tímov.

Carolina znova s priemernou sezónou

Mužstvo začalo po odchode Erica Staala prestavbu a angažovalo fínskych mladíkov Teuva Teravainena a Sebastiana Aha, ktorí by mali byť stavebnými kameňmi budúceho mužstva. Po dlhých rokoch sa do organizácie vrátila klubová ikona Justin Williams, s ktorým ešte v roku 2006 získali Stanleyho pohár. Potenciál Caroliny je hlavne v obrane, ktorá je síce mladá, ale už teraz má veľkú kvalitu.

Hurricanes sa momentálne nachádzajú na desiatom mieste Východnej konferencie. Momentálne sú na víťaznej vlne, keď v posledných troch dueloch získali šesť bodov. Najproduktívnejšími hráčmi tímu sú spomínaní Teravainen a Aho, ktorí získali 24 resp. 23 bodov. Hlavná ofenzívna sila tímu tkvie práve v ich spoločnej formácií s Victorom Raskom.

Domáci favoritom

Aj napriek zraneniu najproduktívnejšieho hráča budú domáci favoritom tohto duelu. Potrebujú sa nakopnúť k lepším výkonom a tento zápas je pri všetkej úcte ku Caroline výbornou príležitosťou.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.00 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.