Analýza zápasu: Toronto Maple Leafs – Dallas Stars

Publikované 14.03.2018, autor: Roman

Dnes nás čaká stretnutie tímov, ktoré v posledných rokoch významne pozdvihli svoju úroveň. Kým pred časom išlo o fackovacích panákov ligy, dnes patria do širšieho okruhu favoritov na celkové víťazstvo.

Toronto má fantastický tím

Najmä „javorové listy“ môžu v najbližších rokoch pomýšľať na tie najvyššie priečky. Majú výborne poskladaný tím, ktorý kvalitou ďaleko presahuje hodnotu aktuálneho platového stropu. O dva roky už mužstvo nedokážu udržať v tejto podobe. Najbližšie sezóny sú pre nich teda jedinečnou príležitosťou.

Toronto je momentálne na tretej priečke Východnej konferencie. Na špicu stráca obrovskú bodovú porciu. Na druhej strane, v rámci Atlantickej divízie sú na pohodlnom treťom mieste a na štvrtú Floridu majú náskok viac ako 12 bodov. Postup do vyraďovacích bojov im s určitosťou neujde. Mužstvo Mikea Babcocka má po Tampe a Winnipegu tretiu najlepšiu ofenzívu v lige. Po zraneniach ofenzívneho lídra Matthewsa je najproduktívnejším hráčom Mitchell Marner.

Dallas výborný v defenzíve

Kým súper vyniká najmä v ofenzívnej činnosti, Dallas inkasoval štvrtý najnižší počet gólov v celej súťaži. Na mužstve cítiť silný rukopis hlavného kormidelníka Kena Hitchcocka. Veľkú zásluhu na výsledkoch defenzívy má aj výborne chytajúci Ben Bishop. Ten už v minulosti dostal svoj tím do finále Stanley Cupu a pre mužstvo môže byť v záverečných bojoch veľkou oporou.

Okrem výbornej defenzívnej práce sa tím spolieha na hviezdny prvý útok. Trojica Radulov-Benn-Seguin budí strach. Vynikajú vyváženým herným prejavom a fantastickými ofenzívnymi schopnosťami. Všetci traja získali viac ako 60 bodov. Táto formácia je jednoznačne najväčšou zbraňou tímu. Ďalšie útoky bodovo výrazne zaostávajú, v rámci mužstva však plnia odlišné úlohy. Nemôžeme nespomenúť zadáka Johna Klingberga, ktorý je najproduktívnejším obrancom ligy.

Kluby sa v sezóne už stretli

V prvom vzájomnom zápase pred dvoma mesiacmi v Dallase zvíťazilo Toronto pomerom 1:4. Očakávam, že dnes napodobnia tento výkon. Doma neprehrali už 10 zápasov v rade a nemyslím, že Dallas dokáže túto sériu pretrhnúť.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.13 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.