Analýza zápasu: Tunisko – Anglicko

Publikované 18.06.2018, autor: Roman

Na tomto svetovom šampionáte sa roztrhlo vrece s tímami zo severnej Afriky. Tunisko je ďalším tímom z tohto regiónu, ktorý v posledných rokoch ukazuje veľký progres. Všetky severoafrické mužstvá hrajú takmer „európsky“ futbal s veľkým dôrazom na dodržiavanie taktiky. Zjavne to prináša úspech.

Tunisania majú za sebou výborný rok

Za posledných dvanásť mesiacov odohrali zverenci trénera Nabila Maaloula desať zápasov, z ktorých prehrali len jediný. Išlo o generálku na MS proti favoritovi zo Španielska. V rámci prípravy sa stretli aj s Tureckom a Portugalskom, s ktorými dosiahli zhodné remízové výsledky 2:2. V skupinovej fáze MS ich čakajú špičkové európske tímy z Anglicka a Belgicka. Postup teda bude veľmi tvrdým orieškom.

Tunisania disponujú niekoľkými nádejnými futbalistami z prvej francúzskej ligy. Za zmienku stojí najmä Ellyes Skhiri, ktorý sa vypracoval na oporu stredu poľa Montpellieru. Počas sezóny odohral 35 zápasov  takmer v plnej minutáži. Zaujímavým futbalistom je aj hrotový útočník Dijonu Naim Sliti, ktorý dal počas sezóny sedem gólov a prihral na ďalších šesť.

Anglicko vždy pod obrovským tlakom

Kvalita domácej súťaže, obrovské sebavedomie a práca tamojších médií robia z Angličanov na každom svetovom šampionáte favorita na titul. Mužstvo väčšinou nezvládne tlak a pohorí už v prvom kole vyraďovacej fázy. Veľa  o kvalite kádra napovie už duel proti Belgičanom. V dnešnom sú jednoznačným favoritom a nemali by zaváhať, ak chcú postúpiť z prvého miesta skupiny.

Je potrebné si uvedomiť, že obrovské očakávania zo strany anglického národa nedokázala na svetovom šampionáte  naplniť ani generácia futbalistov na čele so Gerrardom, Lampardom, Rooneym či Beckhamom. A súčasný káder Anglicka kvalitu vyššiemenovaných pravdepodobne nedosahuje. Kapitánom i mentálnym lídrom tímu by mal byť Jordan Henderson. Ostatní hráči sú pomerne mladí alebo bez výrazných vodcovských schopností. To je na takýchto turnajoch vždy pomerne veľký deficit.

Favorit je jasný

Papierovo jednoznačne vyčnieva káder Angličanov. Tí sú však v prvých zápasoch veľkých turnajov veľmi nervózny a väčšinou sa nevyhnú zaváhaniu. Osobne očakávam, že Tunisania nepredajú kožu lacno a môžu hrdému Albionu uchmatnúť bod.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 4.20 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.