Analýza zápasu: Uruguaj – Francúzsko

Publikované 06.07.2018, autor: Roman

Svetový šampionát dospel do štvrťfinálovej fázy. V takýchto zápasoch už nenájdeme jasného favorita. Všetkých osem tímov spĺňa tie najprísnejšie kritéria a o postupe budú rozhodovať naozajstné maličkosti.

Uruguaj kráča turnajom pohodlne

Futbalisti malej juhoamerickej krajiny s prehľadom zvíťazili v základnej skupine s pôsobivým skóre 5:0. Vo štvrťfinále ich nezastavili ani úradujúci majstri Európy z Portugalska. Aj keď to bol doposiaľ najlepší súper, proti akému Uruguaj na tomto turnaji hral, pomerne dlhú dobu kontrolovali priebeh stretnutia. Prekvapil ich len vyrovnávajúci gól Pepeho, na ktorý však odpovedali do niekoľkých minút.

Pri pohľade na uruguajský prejav sa zdá, že ich sila rastie so silou protivníka. Vyzerá to tak, že tím má ešte výkonnostné rezervy a stále nesiahol na dno svojich síl. Dnes ich čaká súper, ktorý ich k tomu možno prinúti. Tím je výborne poskladaný okolo kostry mužstva, ktorú tvorí dvojica stopérov Godín- Giménez, záložník Bentancur a dvojica hviezdnych zakončovateľov Suárez-Cavani, ktorá sa miestami zdá ako nezastaviteľná. Osud Uruguaja bude do veľkej miery záležať aj na zdravotnom stave Cavaniho, bez ktorého je ofenzívna sila tímu polovičná.

Francúzi rastú s každým zápasom

„Les Bleus“ výkonmi v skupine nikoho nenadchli. Avšak osemfinálový súboj proti Argentíne už bol z iného súdka. Obe mužstvá predviedli fantastické ofenzívne divadlo s množstvom šancí, gólov a bez zbytočných taktických manévrov. Dnes to však bude mať družina Didiera Deschampsa oveľa ťažšie. Uruguaj sa do otvoreného boja určite nepustí a bude výrazne limitovať rýchlostné prednosti francúzskych ofenzívnych hráčov.

Najväčšou hviezdou tímu sa po osemfinále stal Kylian Mbappé, ktorý ukázal, že veľké zápasy mu chutia a ak má čo i len kúsok priestoru, dokáže ho zužitkovať. Výsledkom bol vybojovaný pokutový kop a dva nádherné góly. Okrem mladíka z Paríža si však súper musí dať pozor aj na Griezmanna, ktorý je síce oveľa nenápadnejší ale o to nebezpečnejší.

Favorit zápasu neexistuje

Stávkové kancelárie favorizujú reprezentáciu krajiny galského kohúta. Osobne si myslím, že ide o extrémne vyrovnané mančafty a v zápase môžu rozhodnúť maličkosti, prípadne individuálne chyby. V súboji obrán má navrch pravdepodobne tá uruguajská. Stred poľa je zas mierne v prospech Francúzov. Útok ponúka (v prípade že nastúpi aj Cavani) na oboch stranách svetovú kvalitu. Osobne očakávam remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.15 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.