Analýza zápasu: Uruguaj – Rusko

Publikované 25.06.2018, autor: Roman

Posledné zápasy skupiny A. Už istí postupujúci si to rozdajú o prvé miesto v skupine. V druhom zápase sa stretne Egypt so Saudskou Arábiou, ktorí hrajú iba o tretiu priečku. Oba zápasy sa odohrajú dnes o 16:00.

Uruguaj zatiaľ v úspornom režime

Juhoameričania disponujú hviezdnym tímom, ktorý zatiaľ naplno nepreukázal svoj potenciál. V prvom zápase pomerne pohodlne porazili Egypťanov. Vyhrali síce najtesnejším rozdielom, ale duel kontrolovali. V tom druhom dosiahli identický výsledok. Očakávania fanúšikov, ktorí čakali väčší gólový prídel však nenaplnili. Až dnes sa ukáže skutočná sila uruguajského národného tímu a jeho schopnosť skoncentrovať sa na zápasy proti silným protivníkom.

Najväčšími hviezdami tímu sú bezpochyby „európski“ kanonieri Suarez a Cavani. Za zmienku stojí aj osvedčená stopérska dvojica z Atlética Madrid Godín-Gimenez. Uruguaj hrá vo formácii 4-4-2, v ktorom má najmä Cavani väčšiu voľnosť, ale zodpovedne si pritom plní aj defenzívne úlohy. Kľúčové sú v takomto rozostavení výkony stredovej dvojice, ktorú tvoria mladý Betancur z Juventusu Turín a skúsenejší Vecino z Interu Miláno. Obaja sú na vysokej úrovni z hľadiska taktiky aj disciplíny.

Rusko zatiaľ prekvapuje

Nevydarená príprava a absencia súťažných zápasov v poslednom kvalifikačnom období robila z ruskej reprezentácie tím, ktorý bude mať v konkurencií Uruguaja a Egypta veľký problém s postupom. Rusi však Egypt porazili, predtým deklasovali aj Saudskú Arábiu a ako istý postupujúci budú dnes bojovať o prvú priečku.

Tréner Čerčesov dal dokopy veľmi súdržný tím, v ktorom nezáleží na individualitách. Dokazuje to aj zranenie najväčšej ofenzívnej hviezdy Alana Dzagoeva hneď v prvom zápase. Rusov to nepoložilo, naopak, na ihrisko prišiel mladý útočník Villarealu Denis Čeryšev, ktorý dal dva góly a dokonale Dzagoeva nahradil. Práve Čeryšev je spolu s útočníkom Dzyubom najvýraznejšou ofenzívnou postavou tímu.

Zápas bez výrazného favorita

Vzhľadom na posledné výkony Uruguaja je možno väčším favoritom domáca reprezentácia. Osobne však očakávam rapídne zlepšenie juhoamerického tímu. Predpokladám ale nerozhodný výsledok, ktorý vďaka lepšiemu skóre dostane domácich na prvé miesto v skupine.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.05 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.