Analýza zápasu: Vegas Golden Knights – Arizona Coyotes

Publikované 28.03.2018, autor: Roman

Vo Vegas si víťazným zápasom proti Coloradu definitívne zabezpečili miestenku do vyraďovacích bojov. Naopak, v Arizone bolo už od polky sezóny jasné, že ani tento rok sa do play-off nepozrú.

Vegas do play-off pravdepodobne z prvého miesta

Vyzerá to tak, že nováčik súťaže dokáže ovládnuť celú Pacifickú divíziu. Aktuálne majú pred druhým San Jose šesťbodový náskok a ak v ďalších súbojoch vyslovene neprepadnú, mali by sa tešiť z divízneho titulu. Od tohto umiestnenia samozrejme závisí aj ich ďalší súper v play-off, kde Vegas pre chýbajúce skúsenosti z ťažkých duelov mnohí dopredu odpisujú.

Klub z nevadskej púšte očaril NHL tímovým poňatím hry. Nemajú žiadnu výraznú superhviezdu, každý striktne plní zadelené úlohy a spolu výborne fungujú. Veľkú rolu hrá aj motivácia, keďže pred sezónou sa do nich príliš veľké nádeje nevkladali. Momentálne majú najlepšiu ofenzívu v konferencií, keď dali už 254 gólov. Keď sa pozrieme na jednotlivcov, až štyria hráči sa dokázali dostať nad 60-bodovú hranicu. Tým najlepším je Jonathan Merchessault so 72 získanými bodmi.

Arizona doplatila na prvú polovicu sezóny

V minulom kalendárnom roku boli „kojoti“ fackovacím panákom ligy. Prehrali príliš veľa zápasov a nedokázali nájsť správny herný rytmus. V polovici februára však prišlo k výraznému zlomu. Z 21 odohraných duelov vyhrali v riadnom hracom čase až trinásťkrát. Ak by sme do úvahy brali len zápasy v tomto období, v play-off by podľa získaných bodov nechýbali.

V poslednom stretnutí dokonca Arizona zvíťazila na ľade suverénnej Tampy Bay pomerom 1:4. Americký mladík Clayton Keller v ňom dosiahol 60. bod a 23. gól v tejto sezóne, čím prekonal klubový nováčikovsky rekord. Momentálne je aj najproduktívnejším hráčom celého tímu. Práve na mladíkoch ako Keller, Dvorak, Perlini či Strome by mala Arizona vybudovať budúce úspešné mužstvo.

Nie je to také jednoznačné

Pri pohľade na tabuľku by sa mohlo zdať, že favorit duelu je jasný. Pri detailnejšom pohľade však zistíme, že ak berieme do úvahy formu z posledných duelov, obaja sú na tom veľmi podobne. Rolu môže zohrať aj fakt, že po oficiálnom potvrdení postupu občas dôjde k malej strate koncentrácie. Dnes teda odvážnejší tip na remízu.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 4.00 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.