Analýza zápasu: Vegas Golden Knights – Washington Capitals

Publikované 30.05.2018, autor: Roman

Prvý zápas série absolútne zbúral všetky očakávania. Kto predpokladal defenzívne ladený duel plný opatrnosti, zostal prekvapený. Obe mužstvá do toho vleteli naplno, padla rovná desiatka gólov a brankári dosiahli úspešnosť zákrokov hlboko pod svojím doterajším priemerom.

Vegas súpera prekvapilo

Pokiaľ si niekto myslel, že „zlatí rytieri“ budú vo finálovej sérií proti Washingtonu najmä brániť a spoliehať sa na Fleuryho, tak ten sa veľmi mýlil. V prvom dueli série dokázali súperovi nasúkať šesť gólov a ukázali, že obávať sa treba aj ich ofenzívnych schopností.

Veľkým pozitívom je, že v útoku konečne zabrala aj iná ako prvá formácia. Najväčšiu zásluhu na výhre mal útok písaný ako štvrtý, vedený francúzskym centrom Bellemarom. Zažiaril najmä český krídelník Tomáš Nosek, ktorý rozhodol o víťazstve svojho tímu dvoma gólmi. Už tradične nesklamala ani prvá lajna, ktorá zaznamenala dva góly.

Washington nemal najlepší deň

Hodnotenie predchádzajúceho zápasu zo strany hráčov a trénera sa nieslo v podobnom duchu. Všetci hodnotili duel slovami, že sú schopní odohrať oveľa lepšie stretnutie. Po tom čo sme od Washingtonu v tomto ročníku play-off videli, im to aj veríme. Vegas však výborne limitovalo ich ofenzívne schopnosti a dokázalo ustrážiť hviezdne duo Ovečkin-Kuznecov.

Rovnako ako v prípade domácich, aj pre Washington je pozitívne, že dobrý zápas odohrali ďalšie formácie. Súper mal len dvoch vylúčených hráčov a výrazne tak obmedzil výbornú presilovku Washingtonu, ktorý z ponúknutých početných výhod gól nevyťažil.

Aj ďalší duel bude vyrovnaný

Vegas prehralo na domácom ľade v rámci play-off jediný zápas. Bolo to ešte prvom kole, keď podľahlo San Jose. Ak chce Washington pomýšľať na celkové víťazstvo, minimálne raz musí v púštnom meste zvíťaziť. Predpokladám, že dnes sa to Capitals aj podarí.

Môj tip: Víťaz zápasu – hostia, aktuálny kurz vo Fortune: 2.28 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.