Analýza zápasu: Vegas Golden Knights – Washington Capitals

Publikované 28.05.2018, autor: Roman

Finálová séria play-off NHL začína dnes v noci. Ani jeden z tímov ešte na celkové víťazstvo vo svojej histórií nedosiahol. Washington bol k nemu najbližšie pred dvadsiatimi rokmi. Las Vegas píše históriu klubu ihneď v inauguračnej sezóne.

Vegas má Fleuryho a výborný systém

Práve Marc-Andre Fleury je jedným z hlavných strojcov úspechu Vegas v tohtoročnom play-off. Je jednoznačne najlepším brankárom vyraďovacej fázy s úspešnosťou  zákrokov takmer 95%. Golden Knights mu však jeho prácu ohromne uľahčujú prepracovanou defenzívou. Disponujú vyrovnanými obrannými dvojicami, z ktorých síce nikto výrazne nevyčnieva, ale všetci podávajú špičkové výkony.

V útočných formáciách je to už s vyrovnanosťou ťažšie. O produktivitu sa stará najmä prvý útok s Jonathanom Marchessaultom  a Williamom Karlssonom. Ostatné formácie hrajú systémovo výborne, ale produktivita im v play-off chýba. Najproduktívnejším hráčom je už spomínaný Marchessault, ktorý získal 18 bodov.

Washington môže pretrhnúť šnúru neúspešných sezón

Mužstvo z hlavného mesta USA bolo v predchádzajúcich ročníkoch jedným z najväčších favoritov na celkový triumf. Niekoľkokrát však stroskotali na divíznom rivalovi z Pittsburghu. Až v tomto roku sa Washingtonu podarilo mužstvo kapitána Crosbyho poraziť a môžu tak kráčať za vytúženým Stanley Cupom.

Paradoxom je, že od Capitals sa pred sezónou očakával mierny výkonnostný pokles. Nič z toho však nepotvrdili a pravdepodobne hrajú najlepší hokej za posledné roky. Ich najsilnejšími stránkami sú brankár Braden Holtby, presilovky, prvý útok s najproduktívnejšími hráčmi play-off Ovečkinom a Kuznecovom a pomerne veľká variabilita v útoku.

Miernym favoritom Washington

Vďaka skúsenostiam a väčšej kvalite v útočných radoch je miernym favoritom série Washington. V prospech Vegas hrá len aktuálna forma Fleuryho, ktorý bol pre Capitals v predchádzajúcich ročníkoch mnohokrát nočnou morou. Tipujem, že prvý zápas bude pomerne opatrný a nepadne v ňom príliš veľa gólov.

Môj tip: Padne menej ako 4.5 gólu, aktuálny kurz vo Fortune: 2.49 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.