Analýza zápasu: Wales – Írsko

Publikované 09.10.2017, autor: Roman

Súboj o barážovú miestenku a zároveň prestížne ostrovné derby. Oba tímy stále živia šancu nielen na druhé, ale v prípade zaváhania Srbska aj na prvé miesto v tabuľke. Zápas veľa napovie aj o postavení Slovenska v tabuľke druhých tímov.

Walesu chýba najväčšia hviezda

Už pred záverečnými zápasmi kvalifikácie bolo jasné, že Gareth Bale v rozhodujúcich súbojoch svoju krajinu neposilní. Na hru Walesu má tento útočník obrovský vplyv. Stačí si spomenúť na minuloročné Majstrovstvá Európy a fantastické výkony tímu, podporené práve rýchlosťou a individuálnou technikou Balea.

V piatok vyhrali Walesania náročný duel v Gruzínsku. Domáci futbalisti mali územnú prevahu a dlhšie držali loptu na svojich kopačkách. Nedokázali ju však pretaviť do vyššieho počtu šancí. Waleská obrana im dovolila len jedinú strelu na bránu. Po zmene strán rozhodol o víťazstve útočník Derby County Tom Lawrence.

Íri s jednobodovým mankom

V doterajšom priebehu získalo mužstvo Martina O’Neilla 16 bodov. O jeden menej ako ich dnešný súper. Na vedúce Srbsko strácajú body dva a ak Srbi zaváhajú v dueli s Gruzínskom, môžu byť ešte prví. V piatok ostrovania zvládli zápas s outsiderom z Moldavska. O výhre rozhodol dvoma gólmi skúsený útočník Daryl Murphy.

Moldavci domácich poriadne potrápili a dokonca mali viac striel do bránkového priestoru. V dnešnom dueli budú hrať Íri omnoho defenzívnejšie. Je však pravdepodobné, že rozostavenie nezmenia. Na štýl 4-3-3 sú zvyknutí a hrajú ho už niekoľko rokov.

Domácim môže stačiť aj remíza

Vďaka jednobodovému náskoku stačí Walesanom na druhú pozíciu aj nerozhodný výsledok. Nemôžu sa však na to spoliehať, pretože v tabuľke druhých tímov by Slovensko zostalo pred nimi a o ich postupe by rozhodol zápas Chorvátska na Ukrajine. Napriek tomu vsádzam na remízu.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.20 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.