Analýza zápasu: Washington Capitals – Arizona Coyotes

Publikované 06.11.2017, autor: Roman

Celý minulý týždeň sme sa venovali špičkovému európskemu futbalu. Dnes v noci pre zmenu zavítame do severoamerickej NHL. Tím z hlavného mesta USA privíta na domácom ľade Arizonu Coyotes. Kým domáci prežívajú už tradične dobrú sezónu, Arizone sa zatiaľ vôbec nedarí.

Washington v strede tabuľky

Aj keď Washington je aktuálne až na deviatom mieste, na druhú priečku vo Východnej konferencii stráca iba štyri body. Tím okolo kapitána Alexandra Ovečkina vyhral posledné dva duely. V prvom porazil na domácom ľade „ostrovanov“ z New Yorku, aby následne uspel aj v Bostone proti domácim Bruins. V tomto zápase sa dvoma gólmi zaskvel kanadský útočník Tom Wilson a zaznamenal tak prvé presné zásahy v sezóne.

Pred začiatkom aktuálneho ročníka sa horlivo diskutovalo o forme Alexandra Ovečkina, ktorý v minulej sezóne prežíval menšiu streleckú krízu. Ten však na kritiku odpovedal tým najlepším možným spôsobom. Po pätnástich dueloch má na konte 11 gólov a 5 prihrávok. V skvelej forme je aj center jeho útoku Jevgenij Kuznecov, ktorý asistoval pri väčšine gólov svojho krajana.

Arizona zatiaľ najhorším tímom ligy

V doterajšom priebehu získali hráči Arizony iba päť bodov. S týmto ziskom sú suverénne najhorším tímom v celej NHL. V riadnom hracom čase nevyhrali ani jeden zápas  a prvé dve výhry po predĺžení zaznamenali v posledných štyroch stretnutiach. Hrozivá je aj štatistika inkasovaných gólov, keď v doterajších pätnástich dueloch dostali až 62 gólov.

Jediným pozitívnym zjavom v doterajšom priebehu sezóny je mladý útočník Clayton Keller. Ten patrí medzi najlepších strelcov ligy s desiatimi presnými zásahmi a šestnástimi získanými bodmi. Aj v poslednom dueli s Carolinou zariadil výhru po predĺžení jediným gólom v riadnom hracom čase a následným úspešným trestným strieľaním. Arizone momentálne chýbajú skúsený švédsky bek Niklas Hjalmarsson a nádejný kanadský obranca Jacob Chychrun

Domáci sú jasným favoritom

Washington pravdepodobne zvíťazí. Arizona síce v poslednom dueli ukázala mierne zlepšenie, ale hrala proti Caroline, ktorá rovnako neprežíva najvydarenejšiu sezónu. Na výhru domácich nie je kurz príliš príťažlivý, preto vyberám strelca gólu Alexandra Ovečkina. Arizona má najhoršiu obranu v súťaži a Capitals by si mohli schuti zastrieľať. V takom prípade by na listine strelcov nemal Ovečkin chýbať.

Môj tip: A.Ovečkin dá gól, aktuálny kurz vo Fortune: 2.20 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.