Analýza zápasu: Washington Capitals – Calgary Flames

Publikované 20.11.2017, autor: Roman

Po futbalovom víkende sa znovu osviežime hokejom. A hneď tým najlepším, priamo zo zámorskej NHL. Washington s niekoľkými jagavými hviezdami privíta mladé mužstvo Calgary, ktoré prežíva sezónu plnú paradoxov.

Capitals sú trochu nižšie ako sa očakávalo

Minuloročný držiteľ Prezidentskej trofeje bol v tejto sezóne vážnym adeptom na popredné miesta. V súčasnosti je však klub z hlavného mesta až na siedmom mieste Východnej konferencie. Za nami je ale stále iba štvrtina duelov. Bodové rozostupy sú teda malé a jedna dlhšia bodová séria môže Capitals katapultovať až na čelo.

V posledných štyroch dueloch dosiahol tím okolo kapitána Ovečkina zhodne po dve víťazstvá a dve prehry. Najmä pri dvoch porážkach toho veľa nepredviedli, keď inkasovali až 12 gólov. Hrali pritom proti Nashvillu a Coloradu, ktoré veľkou ofenzívnou kvalitou zrovna neoplývajú. Lídrom produktivity je center prvého útoku Kuznecov, ktorý asistuje najmä na Ovečkinove góly. Ten je zas najlepším strelcom mužstva.

„Plamene“ nie sú v ideálnej forme

V posledných dvoch zápasoch inkasovalo mužstvo z Alberty až 12 gólov. Detroit ich rozbil vysoko 8:2 a proti Philadelphii odohrali vyrovnaný zápas, na konci ktorého boli šťastnejším tímom. Ich defenzívnej hre však chýba už niekoľko stretnutí potrebná fazóna. Dôkazom je aj tretí najvyšší počet inkasovaných gólov v celej konferencií. Nad vodou ich v mnohých dueloch držal výbornými zákrokmi najmä gólman Mike Smith.

Na mladé mužstvo sa sype kritika aj za časté a zbytočné vylúčenia. Hlavne talentované ofenzívne hviezdičky sedia na trestnej lavici pravidelne viackrát za zápas. Niektorí navyše dosahujú mizerné čísla v produktivite. Pozitívom je však forma mladého Johnyho Gadreaua, ktorý je v súčasnosti tretím najproduktívnejším hráčom ligy. Výborne si vedie aj center jeho útoku Sean Monahan.

Domáci jednoznačným favoritom

Washington a jeho útočná sila bude pre zadné rady Calgary tvrdým orieškom. Myslím si, že „plamene“ tentokrát nezachráni ani Mike Smith a domáci zvíťazia.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.10 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.