Analýza zápasu: Washington Capitals – Columbus Blue Jackets

Publikované 15.04.2018, autor: Roman

Analýza duelu v rámci veľmi zaujímavej série. Washington je napriek hviezdnemu kádru v play-off dlhoročne neúspešný. Teraz narazil na mužstvo bez výraznejších hviezd, ktoré nemá mnoho skúseností s vyraďovacou fázou.

Prvý duel Washingtonu nevyšiel

Mužstvo z hlavného mesta USA bolo v prvom stretnutí jednoznačným favoritom. Do súboja vstúpili výborne a po dvoch využitých presilovkách a dvoch identických spoluprácach tria Carlson-Backstrom-Kuznecov viedli o dva góly. Columbus však vyrovnal a v predĺžení strhol víťazstvo na svoju stranu. Pre Washington nejde o ideálny vstup do série, avšak ak chce pomýšľať na výrazný úspech, podobné situácie musí zvládať.

O kádri Washingtonu nemá cenu veľa rozprávať. Úžasná presilovková formácia na čele s ruským cárom Alexandrom Ovečkinom budí strach. Capitals navyše disponujú troma výbornými útokmi s nadpriemernými ofenzívnymi schopnosťami. Zaujímavá je brankárska otázka, keď v prvom dueli dostal šancu Nemec Grubauer pred dlhoročnou jednotkou Bradenom Holtbym.

Columbus prekvapil

Po zlom vstupe do zápasu a množstve vylúčení v prvej tretine dostali „modrokabátnici“ svojho súpera na koňa. V ďalšom priebehu sa však obdivuhodne oklepali, tiež ukázali výborne zvládnuté presilovky a stav nakoniec vyrovnali. V predĺžení o všetkom rozhodol ruský čarodejník Artemij Panarin.

Práve Panarin bol najväčšou hviezdou stretnutia s tromi získanými bodmi a víťazným gólom. Jeho výkony budú vo zvyšku série kľúčové. Vo výbornom svetle sa predviedol aj Thomas Vanek, ktorý ukazuje, že strieľanie gólov sa nezabúda. Ak sa Columbus vyhne skratom, podobným tomu čo predviedol v prvej tretine Josh Anderson, môže byť pre favorita veľmi nebezpečným súperom.

Domáci pravdepodobne zvíťazia

Je ťažko predstaviteľné, že jeden z celkových favoritov by doma prehral aj druhý zápas. Rešpektujem veľkú silu Columbusu, ale tipujem na víťazstvo domáceho tímu.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.05 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.