Analýza zápasu: Washington Capitals – Philadelphia Flyers

Publikované 31.01.2018, autor: Roman

Po víkendovej hviezdnej exhibícii sa NHL vracia do zabehnutých koľají. Už tradične silný Washington privíta Philadelphiu, ktorá v posledných týždňoch valcuje všetko, čo jej príde do cesty.  

Washington znova suverénny

Tím z hlavného mesta USA je jasným lídrom Metropolitnej divízie, keď pred druhým Columbusom má náskok šiestich bodov. V rámci konferencie sú tretí iba tri body za Bostonom. Washington patrí už niekoľko rokov v rámci základnej časti k tým najsilnejším mužstvám. Aktuálna sezóna nie je výnimkou. Otázkou zostáva, čo predvedie tím Barryho Trotza vo vyraďovacích bojoch.

Bodovým lídrom Capitals nie je nikto iný ako ruský „cár“ Alexander Ovečkin. Je najlepším kanonierom celej ligy s aktuálnym nástrelom 30 gólov. Na druhom mieste tímovej produktivity je jeho dvorný nahrávač Jevgenij Kuznecov. Výborné výkony podáva aj John Carlson, ktorý patrí medzi najproduktívnejších obrancov súťaže.

Philadelphia s fantastickými výkonmi

Z posledných dvadsiatich duelov vyhrali „letci“ až osemnásť. Podľahli len newyorským „jazdcom“ a suverénnej Tampe. Počas víťaznej šnúry dokázali poraziť aj silné tímy Toronta či New Yorku Islanders. Pred deviatimi dňami sa predstavili aj na ľade dnešného súpera, ktorého po dramatickom priebehu zdolali 1:2 po predĺžení.

Flyers ťahá do play-off dvojica Voráček-Giroux. Obaja patria k najproduktívnejším hráčom ligy a v celkovom súčte už získali 113 bodov. K tradičnej dvojici lídrov sa pridal aj Sean Couturier, ktorý má na dosah hranicu 50 získaných bodov. Svoj potenciál potvrdzuje aj talentovaný bek Shayne Gostisbehere.

Favoritom by mali byť domáci

Stávkové kancelárie pomerne jednoznačne favorizujú mužstvo vedené Alexandrom Ovečkinom. Osobne by som však nepodceňoval výbornú formu Philadelphie z minulých týždňov. Otázkou zostáva, či dokážu pokračovať v nastúpenom trende aj po pomerne dlhej prestávke. Očakávam, podobne ako pred deviatimi dňami, vyrovnaný duel. Tipujem teda nerozhodný výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.90 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.