Analýza zápasu: Washington Capitals – Tampa Bay Lightning

Publikované 21.05.2018, autor: Roman

Kým celá európska hokejová verejnosť upierala svoje zraky na vyvrcholenie majstrovstiev sveta v Dánsku, v zámorí sa rozhoduje o víťazoch konferencií. Tampa Bay sa po nevydarenom úvode série pozbierala a vyhrala už tretí duel v rade.

Washington má nôž na krku

Po prvých dvoch dueloch na ľade Tampy sa zdalo, že Washington čaká oveľa ľahší súper ako v predchádzajúcom kole. „Blesky“ však stav otočili a zachraňovať sa teraz musí družina okolo Alexandra Ovečkina. Všetky zápasy boli pomerne vyrovnané, Washington však dal v každom iba dva góly. To je na ofenzívnu silu tohto mužstva veľmi málo.

Capitals neoplývajú skalopevnou obranou a ak chcú v dueloch pomýšľať na víťazstvo, mali by zaznamenať viac ako dva góly za zápas. Kritika sa pritom nesie na všetkých hráčov. Jedinou formáciou, ktorá bodovala pravidelne aj v posledných dueloch je tá s Kuznecovom a Ovečkinom. Ostatné bodovo mlčia a ak chcú pomýšľať na siedmy zápas, v dnešnom zápase sa musia prebudiť.

Tampa vo výbornom rozpoložení

Po prvých dvoch stretnutiach série lietali v kabíne „bleskov“ pravdepodobne skutočné hromy-blesky. Výsledkom je však značné zlepšenie hry. Tampa dala v každom zápase aspoň tri góly a najmä, dokázala udržať na uzde silnú ofenzívu Washingtonu. Ak budú v tomto výkone pokračovať aj dnes, postup majú na dosah ruky.

Najproduktívnejším hráčom Lightning je Nikita Kucherov, ktorý má na konte 17 bodov. Sekunduje mu spoluhráč z útoku a kapitán tímu Steven Stamkos. Vo výbornej forme je aj mladý Brayden Point, ktorý má na konte rovnaký počet bodov. V posledných súbojoch však dominuje najmä defenzíva na čele s výborným Vasilevským.

Tampa môže postúpiť

Ak floridské mužstvo zopakuje výkony z posledných troch duelov, dnes môže znova zvíťaziť. Osobne však očakávam, že Washington na domácom ľade svojmu súperovi nepodľahne a séria sa rozhodne až v siedmom zápase.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.37 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.