Analýza zápasu: Washington Capitals – Vancouver Canucks

Publikované 09.01.2018, autor: Roman

Základná časť zámorskej profiligy sa plynule prehupla do svojej druhej polovice.  V tejto fáze sezóny sa už začína oddeľovať zrno od pliev a tabuľka sa výraznejšie polarizuje. Momentálne je už možné identifikovať tímy, ktoré majú kvalitu, aby ešte miešali kartami.

Washington už tradične silný

Minuloročný víťaz Prezidentskej trofeje je už počas niekoľkých sezón jedným z najlepších tímov základnej časti. Výraznejší úspech v play-off mu však chýba. Aktuálny ročník nie je výnimkou, minimálne v dominancii v prvej časti sezóny. Momentálne je mužstvo okolo Alexandra Ovečkina na druhom mieste Východnej konferencie. Na suverénnu Tampu však stráca až osem bodov.

V každom z posledných štyroch duelov sa Capitals tešili zo zisku dvoch bodov. V troch prípadoch to však bolo až po predĺžení resp. nájazdoch. Mužstvo trénera Barryho Trotza je už tradične veľmi silné v ofenzíve. Po Tampe strelili druhý najvyšší počet gólov. Tímovú produktivitu nevedie nik iný ako ruská superhviezda Alexander Ovečkin. Ten je spolu s krajanom Kučerovom aj najlepším strelcom celej ligy.

Vancouver s ďalšou biednou sezónou

Štart „kosatiek“ do aktuálneho ročníka bol neočakávane dobrý a ak by kanadský tím vydržal v nastúpenom trende, dnes by bol v tabuľke na diametrálne odlišnej pozícií. Z posledných 14 duelov však získali iba päť bodov a v riadnom hracom čase zvíťazili jediný raz. Vancouver je na predposlednom mieste Západnej konferencie. Majú jednu z najslabších ofenzív ligy. Rovnako sú na tom aj v obrane, kde inkasovali tretí najvyšší počet gólov.

Jedným z mála pozitív je mladý americký útočník Brock Boeser, ktorý je momentálne najproduktívnejším hráčom tímu. Vytvoril pomerne slušnú druhú formáciu s kanadským centrom Samom Gagnerom a rakúskym kanonierom Vanekom. Sklamaním sú zatiaľ výkony elitnej švédskej trojice. Zdá sa, že bratia Sedinovci aj Loui Eriksson už majú najlepšie roky za sebou.

Ovečkinovi to v poslednom čase padá

V posledných dvoch dueloch zaznamenal ruský ostrostrelec tri presné zásahy. Očakávam, že proti slabšej obrane Vancouveru dostane príležitostí na skórovanie dostatok. Predpokladám, že minimálne jednu aj využije.

Môj tip: A. Ovečkin dá gól, aktuálny kurz vo Fortune: 2.15 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.