Analýza zápasu: Washington Capitals – Vegas Golden Knights

Publikované 02.06.2018, autor: Roman

Tretí duel série, ktorá je podľa očakávaní veľmi vyrovnaná. Kým v prvom dueli po dramatickej prestrelke uspeli „zlatí rytieri“ z Las Vegas, v tom druhom zas bolo šťastnejšie mužstvo okolo Alexandra Ovečkina.

Washingtonu sa zranil kľúčový center

V predchádzajúcom zápase utrpeli Capitals veľmi bolestivú stratu. Prvý center a dvorný nahrávač Ovečkina, Evgeni Kuznecov utrpel zranenie v hornej časti tela a jeho štart v dnešnom nočnom zápase je otázny. Najpravdepodobnejšie je zranenie ruky resp. zápästia, ktoré je pre centra kvôli vhadzovaniam veľmi citlivým miestom.

Napriek tomu, že Kuznecov chýbal od prvej tretiny, Capitals dokázali v dramatickom dueli zvíťaziť. V zápase bolo oveľa viac vylúčení, čo tím Barryho Trotza využil, keď zužitkoval jednu presilovú hru. Najvýraznejším výkonom sa prezentoval dánsky útočník Lars Eller, ktorý zaznamenal gól a dve asistencie. Práve jeho útok spolu s Burakovskym a Connollym dosiahol dva góly.

Vegas strelecky dominovalo

Na Bradena Holtbyho vyslali „zlatí rytieri“ 39 striel. Za jeho chrbát sa však zmestili len dve. Rovnako ako súper, aj Vegas dokázalo zužitkovať početnú prevahu. Nevyhli sa však niekoľkým zbytočným vylúčeniam, ktoré sa im môžu pri presilovkovej sile súpera v ďalších zápasoch vypomstiť.

Prvá formácia tentoraz gólovo mlčala, čo je pre tím z púštneho mesta takmer neriešiteľná situácia. Body prvého útoku sú pre Gallantovo mužstvo životne dôležite. Víťazné zápasy, na ktorých nemala gólový podiel prvá formácia by sme v sezóne spočítali veľmi rýchlo. Bude zaujímavé sledovať, či tréner súpera Barry Trotz nasadí na tento elitný útok špeciálnu formáciu.

Kuznecov môže byť jazýčkom na váhach

Aj keď Washington dokázal zvíťaziť aj bez svojho prvého centra, takýto hráč musí chýbať každému trénerovi. V prípade, že sa dá dokopy, Washington je miernym favoritom tohto duelu. Osobne očakávam víťazstvo domácich.

Môj tip: Výhra domácich, aktuálny kurz vo Fortune: 2.28 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.