Analýza zápasu: Washington Capitals – Winnipeg Jets

Publikované 12.03.2018, autor: Roman

Dnes nás čaká súboj mužstiev, ktoré sa v tejto sezóne už stretli. Po vyrovnanom priebehu sa nakoniec tešil domáci Winnipeg. Washington tak má šancu na odplatu. Náboj zápasu dodáva aj stretnutie aktuálne najlepších strelcov ligy.

Washington tradične silný

Mužstvo z hlavného mesta zatiaľ získalo 83 bodov, vďaka ktorým mu patrí štvrtá priečka vo Východnej konferencií. V rámci Metropolitnej divízie sú prví pred obhajcom Stanleyho pohára z Pittsburghu. V tomto ročníku nevynikajú výnimočnými defenzívnymi ani ofenzívnymi štatistikami ani neútočia na Prezidentskú trofej.

Po rokoch na absolútnej špici základnej časti je tak Washington momentálne v ústraní. O to silnejší však môže byť v play-off. Najproduktívnejším hráčom Capitals je Alexander Ovečkin, ktorý získal 72 bodov a nastrieľal rovných 40 gólov. Vo výbornej forme je aj jeho dvorný nahrávač  Jevgenij Kuznecov.

„Stíhačky“ valcujú

Z posledných piatich stretnutí vyhral Winnipeg štyrikrát. Nehral však proti najsilnejším tímom a v poslednom dueli prekvapivo podľahol Philadelphii. Napriek tomu patrí k najlepším mužstvám Západnej konferencie. Zaujímavé je, že dosiahol najvyšší počet víťazstiev v riadnom hracom čase v rámci celej ligy. Tímu však chýbajú body z predĺžení a samostatných nájazdov. V extračase dokázali rozhodnúť vo svoj prospech iba štyri zápasy.

Winnipeg má druhú najlepšiu ofenzívu v konferencií, keď nastrieľal už 227 gólov. Veľký podiel má na tom aj fínsky supertalent Patrik Laine, ktorý zaznamenal 40 gólov. Spolu s dnešným súperom Alexandrom Ovečkinom tak ide o najlepších strelcov súťaže.

Čaká nás vyrovnaný duel

V zápase sa ukazuje viac zaujímavých stávkarských možností. Zúčastnia sa ho dvaja najlepší strelci ligy. Laine je s washingtonským kanonierom v mnohom porovnávaný. O motiváciu navyše teda má postarané. Osobne očakávam, rovnako ako pred mesiacom, vyrovnaný duel. Tipujem na remízový výsledok.

Môj tip: Remíza, aktuálny kurz vo Fortune: 3.75 FORTUNA »

Autor článku: Roman

Stávkovanie je mojou záľubou už niekoľko rokov. Som veľkým športovým fanúšikom. Zaujíma ma najmä dianie vo futbalovom svete. Zároveň som študentom Technickej univerzity.